Neuca zmieni trend na wzrostowy?

Kurs Neuci jest w trendzie spadkowym od roku 2021. Spadki zakończyły się jednak w październiku roku 2022 i od tego czasu trwa konsolidacja. Dołek z października roku 2022 nie został już powtórzony. Kolejne dołki są nieco wyższe. Aktualnie kurs znalazł się w ważnym miejscu. Jest przy strefie oporu w rejonie 675-695 zł oraz w pobliżu spadkowej linii trendu. Jeśli uda się wybicie górą, możliwa będzie zmiana trendu na wzrostowy. Aktualnie świeca tygodniowa przypomina wisielca, co przy strefie oporu można traktować jako ostrzeżenie. Jednak do końca tygodnia pozostały jeszcze dwie sesje, także świeca może się jeszcze zmienić.

Interwał tygodniowy, wykres 2,5 roczny:

Dzisiejsza świeca pokazuje, że po chwilowym cofnięciu od strefy oporu, byki znów przystąpiły do ataku. Także szybka korekta mogła się zakończyć i podczas najbliższych sesji znów będziemy mogli obserwować walkę z oporem. Jeśli uda się go przebić i ktoś zdecyduje się na kupno, to ewentualny stop loss można ustawić poniżej najbliższego dołka, który został dzisiaj uformowany. Kolejna  strefa oporu może być w okolicy 740 zł. Jeśli przebicie oporu jednak się nie uda, to kurs może powrócić w okolice 650 zł, gdzie mamy obecnie najbliższe wsparcie i dopóki ono będzie utrzymywane, to możliwa będzie konsolidacja pomiędzy wsparciem a oporem. Natomiast przebicie tego wsparcia, może oznaczać zjazd piętro niżej w okolice 625 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.