Akcje ATrakcje: Comarch

Comarch nie uczestniczył we wzrostach jakie mamy na GPW od jesieni. Od grudniowego szczytu był tu trend spadkowy. Aktualnie pojawia się jednak szansa na jego odwrócenie. W marcu doszło do fałszywego przebicia wsparcia w okolicy 136 zł. Negacja dokonała się na bardzo wysokim wolumenie. Następnie przebita została spadkowa linia trendu. Później kurs wrócił do strefy wsparcia. Wsparcie zostało obronione i utworzony został wyższy dołek. Bardzo ładnie wygląda młot z 14 kwietnia, który został potwierdzony wysokim wolumenem. Mamy zatem wyraźne sygnały wzrostu popytu. Aktualnie kurs jest przy strefie oporu w okolicy 150 zł. Jeśli uda się ją przebić, to będziemy mieli wybicie z formacji W, czyli sygnał odwrócenia trendu spadkowego.

Spółka: Comarch

Cena kupna:        151 zł (warunek - przebicie oporu).

Stop loss:            135 zł, strata:  -10%

Take profit I:      180 zł, zysk:   +19%

Take profit II:     190 zł, zysk:   +27%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,9

Take profit II: 1/2,7

Warunkiem kupna jaki przyjmiemy będzie przebicie oporu. Za cenę kupna przyjmujemy zatem 151 zł, czyli nieco powyżej szczytu ostatniego szczytu z przełomu marca i kwietnia.  Stop loss można w takiej sytuacji ustawić poniżej ostatniego dołka np. na 135 zł. Jego realizacja przyniesie nieco ponad 10% straty. Pierwszy take profit możemy ustalić na szczycie w okolicy 180 zł. Sprzedaż po tej cenie da nam około 19% zysku, czyli prawie dwukrotność straty dopuszczalnej na tej inwestycji. Jeśli opór ten zostanie przebity, to drugi poziom take profit możemy ustalić na kolejnym oporze w okolicy 190 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu będzie oznaczało realizację zysku na poziomie 27%.

Interwał dzienny, wykres dziewięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.