Z cyklu: Pomysł na zysk – 3RGAMES

Na tapetę trafia dzisiaj spółka 3RGames. To podmiot, który należy zakwalifikować do inwestycji bardziej ryzykownych, z racji groszowego charakteru notowań, a także odpowiednio mniejszej płynności z jaką mamy do czynienia na walorze.

Dawny HubStyle, który zmienił nazwę i profil działalności para się z trendem spadkowym od wielu lat. Na wykresie widzimy notowania spółki od momentu tejże rewolucji, ale jak widać póki co większych zmian w zachowaniu kursu nie zobaczyliśmy. Solidniej zaczęło się robić właściwie od początku roku 2023, kiedy to notowania mocno odbiły z dołka przy 30groszach za akcję, a wraz z końcem marca po raz pierwszy od wielu lat zdołały utrzymać się powyżej średniej dwustu sesyjnej (czarna) przez kilkanaście kolejnych sesji. Jednocześnie na wykresie utworzyła nam się lokalna „górka” przy cenie 0,51zł, której przebicie wykorzystamy w naszej rozgrywce jako warunek konieczny do zawarcia transakcji kupna.

Ucieczka z nieudanej inwestycji nastąpi w naszym przypadku przy cenie 0,428zł, co będzie poziomem poniżej istotnych średnich wykresu dziennego, ale także poniżej SMA15 i 45 obserwowanych na wykresie tygodniowym.

Zysk 2:1 w stosunku do straty będzie naszym pierwszym celem do zrealizowania na tym papierze. Osiągniemy go gdy kurs zbliży się od dołu do oporów przy cenie 0,70zł, które w końcówce 2021roku stanowiły wsparcie dla notowań 3RGames’a.

Drugi poziom realizacji zysku daje 4-krotność w relacji zysk-strata, ale wymaga postawienia na silniejsze czy też trwalsze wzrosty atakujące szczyty z 2021 i początku 2022 roku w obrębie 90groszy za walor.

Spółka:  3RGAMES

Zakup : 0,514

Stoploss:  0,428zł           Strata: -17%

Takeprofit  I: 0,688zł       Zysk: 34%

Takeprofit  II: 0,86zł        Zysk: 68%

Stosunek strata /zysk 1:2 lub 1:4

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 0,514zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.