O mnie

Nazywam się Albert Janusz Rokicki i jestem właścicielem firmy ROCK INVEST. Posiadam tytuł Magistra Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał. Nie traktuje giełdy jak kasyna, gdzie można wygrać coś w jeden dzień, dlatego nigdy nie gram na DT. Nigdy nie kupiłbym akcji spółki, której nie chciałbym posiadać na własność, gdybym miał nieograniczone możliwości finansowe.  Całość treści mojego bloga stanowi jedynie moją osobistą opinie i nie chciałbym aby ktokolwiek sugerował się nią przy podejmowaniu swoich własnych decyzji inwestycyjnych. Moją życiową misją jest "edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie inwestycji giełdowych oraz przyciąganie zagranicznego kapitału do Polski" Poniżej krótki film powitalny z mojego kanału na Youtube:

Od 2006 roku prowadziłem bloga pod adresem www.longterm.bblog.pl,który wypracował sobie przez lata ugruntowaną pozycję w polskiej blogosferze inwestorskiej. Przez ponad 5 lat pojawiło się ponad 350 artykułów, poświęconych bezpośrednio lub pośrednio inwestowaniu na giełdzie papierów wartościowych. Bardzo często poruszane były również tematy z zakresu szeroko rozumianej światowej ekonomii. W połowie 2012 roku przeniosłem całą swoją aktywność na w własną stronę internetową www.longterm.pl Jestem członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Od 2010 roku regularnie piszę artykuły dla Equity Magazine www.equitymagazine.pl – niezwykle szybko rozwijającego się pisma internetowego, które zdobyło już drugie miejsce na polskim rynku w swojej kategorii i posiada ponad 30 tyś. czytelników. Od 2013 roku regularnie piszę artykuły dla Market Voice Magazine http://www.marketvoice.pl/  oraz Trendu http://www.gazetatrend.pl/ W swoich analizach wspieram się narzędziami dostępnymi na płatnych serwisach: www.fundamentalna.net, www.sindicatror.net i www.investio.pl, www.stockwatch.pl udostępniający swój "Stock Screener". Korzystam również z narzędzia analizy technicznej www.squaber.com. Na bieżąco obserwuję rynki akcji na całym świecie, czytam i oglądam materiały zamieszczane na  zagranicznych serwisach takich jak Bloomberg, Wall Street Journal, Financial Times, CNN Money i wiele innych. Śledzę również ok. 50-60 blogów o tematyce finansowej, zarówno krajowych jak i zagranicznych (w większości amerykańskich). Przeczytałem kilkadziesiąt książek poświęconych inwestowaniu na giełdzie. Od kilku lat regularnie uczestniczę w konferencjach organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) - "Profesjonalny Inwestor" oraz "Wall Street", jak również "Skuteczny Inwestor" organizowaną przez Strefę Inwestorów (SI). W 2013 roku miałem okazję być jednym z prelegentów podczas pierwszej, całkowicie internetowej konferencji dotyczącej inwestowania "Internetowy dzień inwestowania", organizowanej przez SI. Oprócz mnie, prelegentami byli między innymi Paweł Szczepanik, Michał Stopka, Paweł Biedrzycki i Przemysław Gerschmann.

23.11.2013 na wszystkich liczących się polskich portalach internetowych (Interia.pl. Wp.pl, Onet.pl. Gazeta.pl. Inwestycje.pl) ukazał się mój artykuł pt. "Wielka hossa pokoleniowa", który następnie był wielokrotnie cytowany i udostępniany w mediach społecznościowych i forach internetowych. Na portalu Interia.pl, był przez kolejne 2 dni, najczęściej komentowanym artykułem z ponad 2300 komentarzami czytelników. W 2014 roku po raz drugi z rzędu zostałem zaproszony na Internetowy Dzień Inwestowania, organizowanej przez SI, podczas którego byłem jednym z prelegentów, obok Pawła Szczepanika, Michała Stopki i Birgera Schafermeiera.

Internetowy_Dzie___Inwestowania_2014_640x250_v2_720p_

28.05.2014 wziąłem udział w I Debacie Inwestycyjnej, organizowanej przez Banking Magazine i Netfund.pl:

debata inwestycyjna foto

Pełna relacja z tej imprezy: http://banking-magazine.pl/2014/06/03/podsumowanie-debaty-inwestycyjnej-wroclaw-2014/ Od czerwca 2014 moje komentarze i analizy ukazują się codziennie na serwisie www.stooq.pl - przykładowy artykuł: http://stooq.pl/n/?f=895893&c=1&p=43 W listopadzie 2014 przeprowadziłem wykład na konferencji "Profesjonalny Inwestor", organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych:

PI 1
PI3
pi4

Przebyte szkolenia: "Inwestor profesjonalny" - prowadzącym był Michał Stopka - były zarządzający portfelem akcyjnym ING OFE.

"Jak nie dać się nabrać na kreatywną księgowość" - prowadzącym był dr Jacek Welc - autorytet w dziedzinie badań raportów finansowych, ze szczególnym naciskiem na tropienie sztuczek księgowych.

skanowanie0002

Całość treści mojego bloga stanowi jedynie moją osobistą opinie i nie chciałbym aby ktokolwiek sugerował się nimi przy podejmowaniu swoich własnych decyzji inwestycyjnych.Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczanych na tym blogu reklam, ani za jakość oferowanych tam produktów i usług.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

RAPORT 15 NAJLEPSZYCH SPÓŁEK PO WYNIKACH ZA III Q 2014 R.

czas czytania: 1 min.

8 najlepszych tygodni w historii WIG20

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.