Odlewnie Polskie rosną od 13 lat.

Odlewnie Polskie są w długoterminowym trendzie wzrostowym od dołka z 2009 roku. Oczywiście w ramach tego trendu pojawiały się różne korekty, które czasem były dosyć długie i głębokie jednak trend główny został zachowany. Wojenna bessa nie stanowi dla spółki żadnego problemu. Aktualnie kurs mierzy się z oporem w okolicach 7,30-7,40 zł. Jeśli zostanie przebity, będzie to sygnał kontynuacji trendu. Wówczas otworzy się droga do ATH z lat 2006-2007 w okolicy 12 zł.

Interwał miesięczny wykres, osiemnastoletni:

Na interwale dziennym widzimy, że niestety spółka jest mało płynna także powinniśmy ten fakt uwzględnić przy ewentualnym kupnie i dobrać taką kwotę żeby później nie było problemów ze sprzedażą. Ostatnie sesje przyniosły jednak wysokie jak na tę spółkę wolumeny. Wygląda więc na to, że popyt jest aktywny. Pozytywnie wygląda również luka wzrostowa z 10 listopada. Od tego czasu kurs jest w ruchu wzrostowym i wyrwał się z korekty spadkowej, która trwała od maja.  Zatrzymał się na majowym szczycie, który jest ważną strefą oporu. Była strefa oporu w okolicy 7 zł, jest teraz najbliższym wsparciem, a kolejne to dołek w okolicy 6,80 zł. Przebicie tego wsparcia mogłoby zanegować trend krótkoterminowy. Ciekawie wygląda również czarna średnia DMA3x3, która zadziała przy pierwszym dołku, więc może ona prowadzić kurs a jej ewentualne przebicie byłoby sygnałem negatywnym. Póki trend wzrostowy trwa, to przebicie oporu wydaje się być możliwe.

Interwał dzienny, wykres ośmiomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Analizy CD Projektu, KGHM, Asbisu LIVE w środę o 20:00

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Action

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.