Akcje ATrakcje: Action

Kurs Actionu jest od wojennego dołka z lutego tego roku w trendzie wzrostowym oraz w długoterminowym trendzie wzrostowym od covidowego dołka z marca 2020 roku. Od sierpnia przebywał w konsolidacji, z której w tym tygodniu nastąpiło wybicie górą. Zostało ono potwierdzone bardzo wysokimi wolumenami. Jest to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Pewną przeszkodą mogą być górne cienie na dwóch ostatnich świecach, których maksima wypadają na 14,80 zł. W takiej sytuacji z decyzją o kupnie można wstrzymać się do momentu przebicia tego poziomu.

Zatem za umowną cenę kupna przyjmiemy 14,82 zł, czyli nieco powyżej dwóch ostatnich świec. W takiej sytuacji stop loss można ustalić poniżej ostatniego dołka np. na 13,86 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałaby około 6,5% straty.

Natomiast take profit można ustalić na szczycie z września 2021 roku w okolicy 17,50 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 19% zysku. Jeśli opór ten zostanie przebity, to oczywiście można trzymać akcje dalej aż do momentu zakończenia trendu wzrostowego.

Spółka: Action

Cena kupna:        14,82 zł

Stop loss:            13,86 zł,   strata: -6,5%

Take profit:      17,50 zł,    zysk:      +19%

Stosunek strata/zysk: około 1/3

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.