One More Level pójdzie poziom wyżej?

Kurs OML poruszał się w trendzie spadkowym od roku 2020. Trend ten zakończył się w czerwcu potężną luką bessy, która po dwuletnim trendzie spadkowym okazała się luką wyczerpania. Luka ta została szybko zanegowana dynamicznym odbiciem typu V, które zakończyło się w sierpniu. Od tego czasu kurs przeszedł w stan konsolidacji. 8 lutego doszło do wybicia górą z tej konsolidacji. Następnie było niewielkie cofnięcie po wybiciu. Były opór w okolicy 2,35 zł zadziałał jako wsparcie. Przez kilka sesji kurs uklepywał to wsparcie a dzisiaj nastąpiło odbicie. Cały ten układ wygląda pozytywnie i sugeruje kontynuację wzrostów rozpoczętych od letniego dołka. Najbliższym zadaniem byków jest teraz przebicie maksimum świecy wybiciowej z 8 lutego. Natomiast dołek, z którego nastąpiło dzisiaj odbicie jest najbliższym wsparciem i jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem, to poniżej tego dołka może ustawić stop lossa. Dzięki temu nie trzeba stawiać bardzo odległego stop lossa poniżej wysokości całej konsolidacji. Wysokość ta wynosiła około 0,85 zł i jest to potencjalny zasięg wybicia. Wychodzi on w okolicy oporu na 3,30 zł. Natomiast mierzenie zasięgu równością odcinków od dołka w okolicy 1,90 zł, do szczytu w okolicy 2,70 zł, daje punkt docelowy w okolicy 3,15 zł. Po drodze mamy strefy oporów w okolicy 2,80 oraz 3 zł. Są to wszystko oczywiście projekcie krótko lub średnioterminowe. Nie jest powiedziane, że wzrosty muszą się na nich zakończyć. Jest tutaj możliwa zmiana trendu długoterminowego na wzrostowy. Wysokie wolumeny podczas ostatnich sesji mogą świadczyć, że dzieje się tu coś poważniejszego. W roku 2020 mocne wzrosty napędzała gra pod premierę Ghostrunnera. Teraz możliwa jest gra pod premierę Cyber Slasha ale jej data niestety nie została jeszcze ujawniona. Natomiast wyraźny wzrost popytu na akcje może się wiązać z podpisaną przez spółkę 23 listopada umową z Take Two Interaktive Software. Widać to po dużym wolumenie na świecy z 24 listopada. Wtedy mimo dużego popytu nie udało się przebić oporu w okolicy 2,40 zł, ale ostatni atak byków był skuteczny. Teraz ten były już opór jest wsparciem.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Już 4 miesiące hossy na GPW - specjalny LIVE w czwartek o 20:00

czas czytania: 1 min.

Konferencja "Akademia Inwestorki"

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.