OT Logistic atakuje ATH.

Jedną z największych gwiazd dzisiejszej sesji była spółka OT Logistic, której kurs wzrósł o 11,80%. Mocne wzrosty spowodowane były publikacją wyników oraz zapowiedzią dywidendy w wysokości 5 zł, co przy obecnym kursie stanowi całkiem niezłą wartość. Ponadto spółka zapowiedziała, że pracuje nad aktualizacją strategii i chce regularnie wypłacać dywidendę.

Notowania otworzyły się dziś luką wzrostową i przebiły poprzedni szczyt, co jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego  trwającego tu od roku 2021. Natomiast maksimum świecy dotarło do górnej linii megafonu. Świeca zamknęła się jako szpulka i nie jest to idealne z punktu widzenia byków, ale nie przekreśla możliwości dalszych wzrostów. Jednak po wybiciu zawsze możliwe jest cofnięcie, a po luce zawsze możliwe jest jej domknięcie, także przebity dzisiaj opór  jest teraz ważnym wsparciem. Wcześniejszym wsparciem może być minimum dzisiejszej świecy, natomiast jej maksimum oraz górna linia megafonu są oporem. Ten opór pokrywa się jednocześnie ze strefą ATH, co będzie pokazane później na wykresie miesięcznym.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale miesięcznym widzimy, że strefa oporu na ATH, wygląda na dosyć silną i że trzymała ona kurs przez wiele lat. Także jej przebicie może sprawiać pewne trudności. Jeśli jednak się to uda, będzie to ważne wydarzenie. Kolejnych oporów cenowych już nie będzie. Pozostaną mierzenia zniesień Fibo. Pierwsze zniesienie 1,13 wychodzi w okolicy 41 zł, a następne zniesienie 1,27 wychodzi w okolicy 46 zł. Znaczenie może mieć również górna linia kanału ale na razie jest ona hipotetyczna, gdyż nie została jeszcze potwierdzona. Do czasu odcięcia dywidendy kurs nie powinien mocno spadać, a być może uda się go jeszcze trochę podpompować. Natomiast po jej odcięciu może być różnie, gdyż po odcięciach wysokich dywidend kursy często spadają.

Interwał miesięczny, wykres dziesięcioletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.