Polska z 6 nadwyżką handlową z rzędu!

Otóż Polska nie zwalnia tempa. W sierpniu nadwyżka wyniosła 246 mln Euro, natomiast we wrześniu to już prawie knock-out bo dodatnie saldo wystrzeliło aż do 673 mln Euro!Po wczorajszym kursie jest to ponad 2,8 miliarda zł! Nie napiszę że "miałem rację", bo wrogowie i tak nie docenią a przyjaciele znienawidzą, ale cieszę się że przedstawiona przeze mnie, już bardzo dawno temu, strategia inwestowania w akcje dobrze wyselekcjonowanych eksporterów okazała się słuszna. Poniżej na wykresie przedstawione są wyniki kolejnych miesięcy - mieliśmy w tym roku tylko dwa ujemne miesiące - styczeń i marzec (pewnie ze względu na przedłużającą się zimę).

Żródło: http://pl.tradingeconomics.com/poland/balance-of-trade Józef Piłsudski powiedział, że "jak kiedyś stanie przed Bogiem, to będzie go prosił aby nigdy nie przysyłał Polsce wielkich ludzi". Kiedyś tego przesłania zupełnie nie rozumiałem - dziś całkowicie zrozumiałem intencje wielkiego wodza. Ale już dzisiaj mogę stwierdzić, że Bóg nie tylko nie wysłuchał Marszałka ale zesłał nam prawdziwą armię wielkich ludzi. To są ludzie czynu, mało mówią ale bardzo dużo robią i to wielkie rzeczy o potencjale zmiany nie tylko Polski ale i całego świata. Na ich czele stoją takie osoby jak Adam Kiciński, Rafał Brzoska czy Michał Sołowow i wielu innych.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 5 min.

Alior bank - analiza spółki

czas czytania: 6 min.

PZU - analiza spółki

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.