Prognozy na 2018 rok czyli na czym możesz zarobić lub stracić

Poniżej moja subiektywna lista wydarzeń w 2018 roku.

1) Zjednoczenie Korei

Po wielu, wielu latach Koreańczycy siadają do swojego "Okrągłego Stołu" i co ciekawe zapraszają do niego Lecha Wałęsę jako światowego eksperta w tym jak dochodzi się do porozumienia pomiędzy dwoma tak skrajnymi systemami jak komunizm i kapitalizm. Przy tym samym okrągłym stole siedzą również Trump, Putin, przywódcy Chin, Indii i Japonii. Po wielu miesiącach Koreańczycy ogłaszają pojednanie narodowe. Prezydentem połączonych krajów zostaje Kim Dzon Un ale w pierwszych wyborach parlamentarnych przytłaczającą przewagę uzyskuje partia południowo koreańska.

2) Szkocja ogłasza niepodległość

Brexit to było przegięcie i Szkoci mówią "nie" w kolejnym, przyspieszonym referendum. Ogłaszają przyjęcie euro.

3) Polska z nadwyżką budżetową i handlową

Polska po latach chronicznych deficytów w końcu może pochwalić się sporymi nadwyżkami. Morawiecki tryumfuje i ogłaszany jest najlepszym premierem w histrorii. Nie ma miesięcznika czy magazynu na którego okładce by nie był. Sytuacja jest tak dobra, że Bruksela nawołuje Polskę do pożyczania nadwyżek biednym krajom południa - Grecji, Portugalii, Hiszpanii i Włochom ale Morawiecki sprzeciwia się tym pomysłom, argumentując że takie nadwyżki mamy dopiero pierwszy rok i wciąż jesteśmy krajem na dorobku.

4) Media Katolickie idą na giełdę.

Na giełdę idą po wielki kapitał najpierw Telewizja Trwam a potem Radio Maryja. Te dwa IPO okazują się wielkimi sukcesami a Polacy masowo otwierają rachunki inwestycyjne aby wziąć w nich uidział - ponad 1 mln nowych rachunków! O dziwo debiutanci dają sowity zarobek - Radio Maryja rośnie na debiucie o 50% a pod względem kapitalizacji prześciga PZU!!! Ten sukces napędza kolejne i na giełdzie debiutuje Klasztor Na Jasnej Górze i Kościół Mariacki - oba IPO również okazują się bardzo udane. Następuje repolonizacja mediów, bo zasilone w gotówkę TVT i RM zaczynają przejmować media niemieckie. Mówi się nawet o rechrystianizacji Europy.

5) WIG najlepszym indeksem giełdowym na świecie

Pod tym względem bezapelacyjny sukces. WIG rośnie o 64% w 2018 roku, przyciąga wiele debiutów - w końcówce roku decydują

6) Bitcoin traci 90% wartości

Ludzie popełniają samobójstwa a oficjalne stanowisko zajmuje nawet sam Papież Franciszek przestrzegający przed chorą spekulacją i chęcią zysków bez ryzyka i pracy. Wybucha wielka międzynarodow afera z której wynika że kryptowaluty to po prostu nowoczesne piramidy finansowe, których założyciele pod przykrywką nowoczesnych technologii czerpią korzyści z kolejnych naiwnych.

7) Medycyna, rozrywka i ekologia to najlepsze sektory, które dadzą zarobić.

Wobec automatyzacji produkcji ludzie coraz częściej będą pozbawieni pracy w tradycyjnych sektorach aby rozwiązać problemy ludzkości takie jak śmiertelne choroby, zanieczyszczenie środowiska czy zwykła nuda. Ta ostatnia zabijana jest coraz częście dzięki grom komputerowym, które zaczną wypierać tradycyjne rozrywki typu seriale TV, teatr czy kino. Bogaci ludzie na całym świecie, którzy mają już dosłownie wszystko zaczną finansować projekty związanie z medycyną oraz ekologią (energia odnawialna).

8) Giełda w Nowym Yorku dalej w górę

Wielka hossa w USA będzie kontynuowana a dzięki taniemu dolarowi spółki FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google) będą notwały rekordowe wyniki czyli status quo. Poparcie dla Trumpa wzrośnie ale...

Podsumowanie:

To będzie fantastyczny rok i wielki sukces ludzkości czyli nie tylko zażegnanie wojny ale zjednoczenie dwóch wrogich dotychczas krajów - Północnej i Południowej Korei. Wiele przełomowych odkryć z dziedziny medycyny ujrzy światło dzienne - między innymi lekarstwo na raka.

Polska będzide pokazywana jako wzór i awansuje do G20 a nasza giełda da najwięcej zarobić.

Do siego roku!

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm4

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Najlepsze spółki z rynku NewConnect

czas czytania: 4 min.

Znaleźliśmy kilku kandydatów na kolejny CD Projekt!

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.