Znaleźliśmy kilku kandydatów na kolejny CD Projekt!

Od kwietnia 2013 roku publikujemy nasze raporty TOP 15 Poland, w formie rankingów,  najlepszych według nas spółek z całej GPW.

Ponizej wykresy portfeli opartych na naszych typach inwestycyjnych z kolejnych raportów TOP 15 Poland na koniec 2017 roku (do 29.12.2017) - kliknij aby powiększyć:

Na powyższym wykresie widać, że z teoretycznych, początkowych 30 tys. zł zainwestowanych 05.04.2013 roku można było zrobić prawie 190 tys. zł do końca ubiegłego roku. Warto zauważyć, że były to czasy dość burzliwe i po drodze mieliśmy demontaż OFE, aneksję Krymu przez Rosję, krach w Chinach, wprowadzenie podatku bankowego i Brexit. Wyobraźmy sobie co będzie w najbliższych miesiącach i latach, podczas dobrej koniunktury, która wyraźnie już wróciła na nasz rynek 🙂

Czym są portfele TOP 3, TOP 5, TOP 7, TOP 10?

TOP 3 to portfel złożony z 3 spółek z pierwszych trzech pozycji z ostatniego rankingu TOP 15 Poland.

TOP 5 to jest portfel TOP 3, uzupełniony o spółki z miejsc 4 i 5.

TOP 7 to portfel TOP 5 uzupełniony o miejca 6 i 7.

TOP 10 to portfel TOP 7, uzupełniony o miejca 8, 9 i 10 czyli po prostu pierwsza dziesiątka 🙂

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki poszczególnych portfeli od 05.04.2013 do końca czerwca 30.06.2017 (4 lata i dwa miesiące):

TOP 3      +519,37%  (średniorocznie +46,95%)

TOP 5      +336,64% (średniorocznie +36,5%)

TOP 7      +273,53% (średniorocznie +32,07%)

TOP 10    +225,34% (średniorocznie +28,28%)

W tym samym czasie szeroki indeks warszawskiej giełdy - WIG zyskał tylko 42,94% co dało zaledwie... 7,83% średniorocznie. Jeśli ktoś traktuje taki wynik jako satysfakcjonujący to ten artykuł nie jest dla niego 🙂

Poniżej ciekawe zestawienie gotówkowe wyników naszych portfeli (ile miałbyś pieniędzy gdybyś zainwestował początkowo 30 000 zł - bez uwzględnienia podatku i prowizji):

Jak widać, jeśli zainwestowałbyś 30 000 zł od początku portfela TOP3 to na koniec ubiegłego roku miałbyś 185 810 zł 🙂

A poniżej zestawienie wyników rocznych czyli jak to wyglądało w kolejnych latach kalendarzowych (YTD = year to date czyli od początku roku) i w porównaniu z indeksem WIG:


OK a jak się te portfele zachowywały ostatnio - w tym roku z miesiąca na miesiąc?

Jak widać nasze portfele nie są bez skazy (przecież nawet Cindy Crawford miała "ten pieprzyk" 🙂) ale utrzymanie zyskowności w każdym pojedynczym miesiącu graniczy wręcz z cudem i nie powinno to nikogo dziwić. Mieliśmy spadki wartości wszystkich portfeli w ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku ale już od początku nowego roku zaczęło się mocne odbicie, które trwa do teraz 🙂

Najlepszym koniem pociągowym okazał się wspomniany w tytule CD Projekt ale choć nie skreślamy go oczywiście i liczymy, że będzie dalej zwiększał wartość dla akcjonariuszy, to jednocześnie nie spoczywamy na laurach i nieustannie poszukujemy spółek, które mogą powtórzyć jego sukces. Jesteśmy bliscy pewności, że znaleźliśmy nawet kilku kandydatów do miana kolejnego CD Projektu z szansą na wzrost kursu o ponad 2000% (20-krotne pomnożenie kapitału). Te nasze kilka najbardziej obiecujące typy można znaleźć w najnowszym raporcie TOP 15 Poland.

Jest już dostępny nasz najnowszy, 24-ty raport TOP 15 POland!

Zamów swój raport TOP 15 Poland już TERAZ <<LINK>>

Dzięki temu opracowaniu będziesz mógł nie tylko zapoznać się z absolutnie topowymi spółkami z polskiej giełdy ale poznasz również nasze metody selekcji i będziesz mógł wykorzystać to później w  samodzielnym inwestowaniu. Z raportami TOP 15 Poland inwestowanie staje się proste i mało czasochłonne 🙂

Jednocześnie informujemy, że ten bieżący raport TOP 15 Poland jest ostatnim w publicznej sprzedaży!

Począwszy od raportu po wynikach za cały 2017 rok, aby go uzyskać trzeba będzie być aktywnym Subskrybentem Longterm.pl to znaczy mieć opłacony roczny lub 2-letni abonament.

Polecam serdecznie.

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.