PZU bije prognozy!

Bogdanka pokazała wprawdzie o 178% wyższy niż przed rokiem w I półroczu ale w samym II kwartale był niższy od oczekiwań analityków. (73,75 mln zł wobec oczekiwanych 79 mln zł). Natomiast PGE pokazał zysk netto o 7,3% niższy od konsensusu analityków. Wczoraj pozytywnie wypadł CD Red Projekt - zysk netto był wyższy o 8% od konsensusu rynkowego (13,31 mln zł wobec oczekiwanych 12,3 mln zł) Zysk operacyjny wyższy o 1,1%, natomiast przychody nieoczekiwanie spały o 5%. Właściwie zgodne z konsensusem były wyniki Integera, Zelmera, Dudy i Pekaesu, ale generalnie zostały odebrane przez rynek pozytywnie. Akcje Zelmera rosły wczoraj o 7%, Dudy o 5%, natomiast Integera i Pekaesu spadały odpowiednio o 1% i 3%. Rozczarowała spółka Echo Investments, której zysk był niższy od oczekiwań (29,8 mln zł wobec 33 mln zł konsensusu). Generalnie sezon wyników jak do tej pory przebiega w pozytywnej atmosferze. Ważne spółki biją oczekiwania analityków w stosunku 27-13, natomiast jeśli chodzi o udział w indeksach to przewaga ta wynosi jeszcze więcej bo aż 84-16. Nie ma zatem jak na razie powodów do spadków na szerokim rynku. Pamiętamy przecież że na giełdzie nie liczy się ile faktycznie dana spółka zarobiła ale czy pobiła w danym momencie oczekiwania analityków i generalnie konsensusu rynkowego. Wiele spółek zdyskontowało już naprawdę bardzo poważne spowolnienie, jakie jak do tej pory nie jest jeszcze przecież widoczne. Aczkolwiek należy zachować najwyższą ostrożność, gdyż rynki amerykański i niemiecki są w tej chwili już dosyć przegrzane i przeciągająca się korekta na nich może przełożyć się na spadki również i u nas. Dziś wyniki poda jeszcze MCI.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Przed Jacksonowym Dołem

czas czytania: 1 min.

Nowe rewelacyjne narzędzie do analizy spółek

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.