RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH SPORTOWCÓW

1. ADAM MAŁYSZ Nie mam żadnych wątpliwości i to właśnie obsadzenie pierwszego miejsca okazało się najłatwiejsze.

2. OTYLIA JĘDRZEJCZAK Wielokrotna mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska z Aten, gdzie oprócz złota zdobyła też 2 srebra! - żywa legenda swojej dyscypliny. 3. ANDRZEJ WROŃSKI Dwukrotny złoty medalista olimpijski w zapasach - mało komu udało się powtórzyć taki sukces. Oprócz tego zajął też 4 miejsce na Olimpiadzie w Barcelonie i zdobył złoty medal MŚ w 1994 roku. 4. ROBERT KORZENIOWSKI Wielokrotny mistrz świata i olimpijski w chodzie sportowym. 5. JUSTYNA KOWALCZYK Żywa legenda biegów narciarskich i osoba której nie trzeba nikomu przedstawiać. Wciąż czynna zawodniczka mająca szansę awansować w rankingu. 6. PAWEŁ NASTULA Jeden z najlepszych judoków w historii. Dwukrotny mistrz świata, mistrz olimpijski - obecnie z sukcesami walczy w MMA. 7. DARIUSZ MICHALCZEWSKI Przez większą część kariery reprezentował wprawdzie Republikę Federalną Niemiec ale na koniec kariery wymusił polską flagę na jego pojedynkach za co odzyskał szacunek. 8. MATEUSZ KUSZNIEREWICZ Dwukrotny mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w żeglarstwie. 9. PAWEŁ ZAGUMNY Tak wysokie miejsce jest wyrazem uznania dla naszej drużyny siatkarzy - złotych medalistów ME, srebrnych medalistów MŚ i mistrzów LŚ. 10. MARIUSZ PUDZIANOWSKI Wielokrotny mistrz świata serii Strongman - obecnie z różnym skutkiem startuje w MMA. Ciekawy jestem Waszych opinii na temat najlepszych sportowców startujących w ostatnich 36 latach. Czy może na miejsce w rankingu zasłużył jednak Grzegorz Lato albo Zbigniew Boniek? Może jednak powinien znaleźć się Andrzej Gołota? Warto się również zastanowić co łączy wszystkich wymienionych powyżej wybitnych sportowców.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Lewandowski gastarbeiter

czas czytania: 1 min.

Najlepsze grupy muzyczne tego pokolenia

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.