Ranking najlepszych spółek z NewConnect

Witam. Dziś oddaje Wam do dyspozycji kolejny raport z najlepszymi wynikami spółek na NC za pierwszy kwartał 2016 roku. Raport jest dostępny do zakupu pod tym adresem (LINK)
Abyście na narzekali, że sprzedajemy kota w worku wrzucam Wam analizę jednej ze spółek, kolejną ujawnię za miesiąc. Łączna liczba spółek w raporcie to około 40.

Stopy zwrotu za q4 macie na dole posta, podsumowanie wszystkich analiz postaram się zrobić w lato o czym na pewno dam znać.

AQUA POZNAN #AQA – Spółka ma niskie wskaźniki wyceny c/z<4 oraz regularnie poprawia wyniki finansowe, co uwidacznia się w trendzie wzrostowym. Dodatkowo starają się zdywersyfikować źródła przychodów, co powoduje, że można być w miarę spokojnym, jeśli chodzi o wyniki. Jedynym problemem, jaki tu widzę jest regularnie aktywowana podaż akcji, która utrudnia budowanie nowych szczytów.

Zagranie: Spółkę lepiej kupić w okolicach 11 zł. Ewentualny StopLoss to 10.85 Dla spekulantów a 9,8 zł dla długoterminowców. Z racji częstej podaży pojawiającej się na walorze warto ustawić take profit dla części pakietu w okolicach 14zł. Stawka na walor to maksymalnie 5tys. zł.

BUDOWNICTWO

AQUA POZNAŃ #AQA

Free Float

20% + Trigon 3,6%; <2,5mln zł

Pakiet kontrolny jest w rękach zarządu.

ROA kwartalne

2,5%

Produktywność aktywów kwartalna

0,62

Marża netto kwartalna

3,9%

Zobowiązania razem; w tym długoterminowe

39%; brak

Płynność bieżąca

3,59

Cash/aktywa

17%; 2,4 mln zł

C/Z; C/WK;

3; 1

Zysk Netto/CFOP

-0,05

Rotacja należności w dniach (roczna)

29

Wzrost sumy bilansowej

43%

Spółka zajmuje się inżynierią wodną min. budową rurociągów. Główny jej realizowany projekt to rurociąg PERN „Przyjaźń” S.A. I to dzięki intensyfikacji prac nad nim wzrosły przychody w spółce i duże zmiany w bilansie min. wzrost należności o 2,7 mln zł (27% SB).

Jednak spółka pozyskuje nowe kontrakty w 1Q 2016 pozyskano nowe kontrakty na łączną kwotę ok. 1790 tys. zł, z terminem realizacji przypadającym głównie na rok 2016 oraz na rok 2017. Jedną z pozyskanych umów jest „Opracowanie Programu Rozwoju Infrastruktury Wodociągowej dla miasta Płocka”.

Wskaźnikowo jest to jedna z najtańszych spółek na NC

I na koniec Przybliżone Wyniki spółek z Portfela topNC za Q4/2015.
1mc, 2mc, 3mc ze średniej 5dni lub dołka sesji najwyższego obrotu 1 tygodnia  danego miesiąca. Liczone od względem pierwszego tygodnia marca 2016.

Spółki długoterminowe:

SDT1: +23%; +28%; +51% ……….

SDT2: +3%; +3%, +3%; niska płynność

SDT3: -5%; 0%; +4%

Spółki średnioterminowe:

SST1: 0%;  -8% STOPLOSS i zakaz jej dodawania do rankingu! (bez SL – 24%...)

SST2: - 8% (SL mentalny); +3%; TakeProfit +15%;

SST3: Spółka nie zrealizowała scenariusza, bez scenariusza wybicia 0%

SST4: +16%; +5%; +42% ;

SST5: +17%; +26%; +22%

SST6: +12%; +12%; +12% - po wzroście ze spółki dosłownie wyparowała płynność…….

Spółki dywidendowe:

SDY1: +3%; -4%; +3%; Spółka małopłynna

SDY2: Spółka małopłynna ~(-5%)

SDY3: O%; +16%; +4%; również małopłynna

SDY4: 0%; 0%; +24%; Spółka małopłynna, ale ożywiła ją deklaracja gigadywidendy

Pozdrawiam i życzę dużych zysków,

Krzysztof "Krzabr" Abramowicz

https://marketrevolution.ghost.io/

Gorąco polecam,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.