Ryvu Therapeutics: Mocne wybicie po umowie.

Dzisiaj Ryvu podało informację o zawarciu umowy współpracy badawczej oraz udzielenia wyłącznej licencji, a także umowy inwestycyjnej ze spółką BioNTech SE. Zgodnie z warunkami umowy licencyjnej Ryvu otrzyma od BioNtech płatność z góry w wysokości 20 milionów euro. Będzie również uprawnione do otrzymania maksymalnych płatności za potencjalne kamienie milowe w wysokości do 876 milionów euro, a także jednocyfrowych tantiem od sprzedaży leków powstałych w wyniku współpracy. Dodatkowo na mocy umowy inwestycyjnej  BioNTech zobowiązał się do zainwestowania kolejnych 20 milionów euro poprzez objęcie nowych akcji serii J emitowanych przez Ryvu po cenie niższej niż 48,86 zł.

Po tej informacji kurs wzrósł dzisiaj o 26,50% przy bardzo wysokich obrotach wynoszących 5,23 milionów. Z punktu widzenia analizy technicznej doszło do wybicia z szerokiej konsolidacji, w której kurs poruszał się od lipca. Jej zakres wahań był od 30 do około 43-45 zł. Trend spadkowy trwający od stycznia został zanegowany już w lipcu, kiedy doszło do potężnego wybicia luką startu i przełamania szczytu w okolicy 35 zł. Dzisiejsze wybicie z konsolidacji oznacza kontynuację nowego już trendu wzrostowego a dzisiejsza luka może być luką ucieczki. Kształt dzisiejszej świecy jest pozytywny. Kurs otworzył się powyżej oporu na 50 zł. Następnie doszło do cofnięcia. Widzimy to po dolnym cieniu świecy. Była strefa oporu zadziałała jako wsparcie. Znaczenie psychologiczne mogła również mieć cena 48 zł zawarta w umowie, gdyż to właśnie od niej kurs się odbił po chwilowym przebiciu wsparcia. Po odbiciu zatrzymał się na oporze w okolicy 55 zł. Jeśli uda się go przebić, to kolejnych stref oporu możemy spodziewać się w okolicach 58, 60, 63 oraz 66 zł. Jednak trzeba pamiętać, że po mocnych wzrostach zawsze może dojść do jakiejś realizacji zysków a zmienność podczas najbliższych sesji może być bardzo wysoka. Najbliższym wsparciem jest obecnie minimum dzisiejszej świecy. Jeśli zostanie ono przebite, to może się rozpocząć gra na domykanie luki oraz testowanie wsparcia w strefie 43-45 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.