Z cyklu: Pomysł na zysk – EUROCASH vol.2

W historii naszego cyklu Eurocash pojawił się tylko raz. Choć może to niektórych dziwić, to obraz techniczny waloru nie sprzyjał łatwemu zarabianiu na przestrzeni ostatnich lat.

Krótkoterminowo coś jednak zaczyna drgać. Mijający rok to chyba najlepsze 12 miesięcy od 2016 roku, mimo iż akcjonariusze nie doczekali się szalonych wzrostów cen waloru. W roku 2022 kurs skrupulatnie rysował trójkąt, do wybicia którego dochodzi właśnie na ostatnich sesjach. Jest to wybicie górą, które może otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

Nasz potencjalny zakup odbędzie się jednak dopiero w sytuacji, gdy kurs przeforsuje wrześniowe szczyty, do których z impetem zbliżał się w ciągu ostatnich dwóch sesji. Jeżeli do tego dojdzie, to zakupiony po 13,60zł pakiet zabezpieczymy (zleceniem SL) tuż poniżej długoterminowej średniej EMA200, przebiegającej obecnie przy cenie 11,70zł za jeden walor.

Zwyczajowe dwa poziomy realizacji zysku ustawimy w stosunku 1:1 i 1:4, w relacji maksymalna dopuszczalna strata do realizowanego zysku. Pierwszy z poziomów pokrywa się z rejonami maksimum cenowego na jaki było stać Eurocash w roku 2021. To poziom 15,65zł oddalony od szczytów o 55 groszy.

Wybranie drugiego poziomu będzie wymagało od inwestorów większej cierpliwości, lub szczęścia - gdyby dynamika popytu okazała się spektakularnie duża. Zakłada on bowiem dojście kursu do najwyższych rejestrów po jakich kwotowane były akcje spółki w roku 2020, a więc tuż poniżej poziomu 22zł.

Spółka:  EUROCASH

Zakup : 13,6zł

Stoploss:  11,6zł           Strata: -15%

Takeprofit  I: 15,65zł       Zysk: 15%

Takeprofit  II: 21,65zł        Zysk: 60%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:4

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 13,6zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.