S&P500

Jak napisałem w ostatnim wpisie pt. "Obama selloff", inwestowanie w Ameryce wiąże się w tej chwili z podwyższonym ryzykiem. Wielu ludzi pyta się mnie dlaczego tak uważam, bo przecież przebili poprzedni szczyt ( a jakże:-)) A ja im odpowiadam krótko i na temat: "bo jest po prostu drogo" to znaczy może inaczej: "tanio to już było":-) A jak wiadomo Buffett mawia żeby "być chciwym jak wszyscy się boją a bać się jak wszyscy są chciwi" A kto teraz się boi? Raczej chciwość to jest uczucie jakie obserwuje wśród inwestorskiej braci za Oceanem. Chciałbym aby było inaczej ale weźmy takie Apple - urosło od dołka w 2002 o 7200% (nawet po dzisiejszym kursie) czyli 72 razy, a przez ostatnie niecałe 5 lat o prawie 500% i co? teraz nagle ktoś  się obudził i kupuje? trochę się spóźnił chyba o kilka lat przynajmniej - to samo dotyczy złota według mnie. OK to już nic nie pisze i oddaje pole fachowcom z Fibonacci Team, którzy pozwolili mi wykorzystać specjalnie dla Państwa swój materiał:Ciekawa sytuacja na wykresie SP500. Notowania zbliżają się obecnie do obszaru, w którym grupuje się kilka istotnych poziomów cenowych. Na bazie mierzenia ruchu spadkowego wyznaczonego od 14 września  do 16 listopada 2012 (XA) wyznaczyć można formację harmoniczną Motyla, której punkt "D" usytuowany na zniesieniu zewnętrznym 127.2% nakłada się z okrągłym poziomem 1500.00. W tym obszarze wypada również zasięg FE 78.6% dla fali wzrostowej rozpoczynającej się 16 listopada 2012 (punkt A) oraz formacja AB=CD wzmacniająca wymowę wspomnianej struktury harmonicznej Motyla (prostokąty).     W przypadku pokonania zaznaczonego na żółto obszaru oporu, kolejnym istotnym celem będzie zgrupowanie zniesienia 161.8% z zasięgiem FE 100% wskazujące na równość widocznych na wykresie fal wzrostowych (poprowadzonych przerywaną linią).

D1         W kontekście powyższej analizy warto również zaobserwować sekwencję kolejnych fal na szerokim tygodniowym interwale tego waloru. Na wykresie wyraźnie zauważyć można coraz mniejszą siłę następujących po sobie impulsów wzrostowych. Wszystkie przedstawione w analizie elementy wskazywać mogą na możliwą reakcję podażową na tym rynku. Zachęcamy do obserwacji.

W1 ZACHĘCAM DO ODWIEDZANIA BLOGA EKSPERTÓW OD ANALIZY TECHNICZNEJ ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM POZIOMÓW FIBONACCIEGOFIBONACCI TEAM

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 21-25.01.2013

czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 30.01-03.02.2013

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.