SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 02-06.07.12

poturbowana ostatnimi czasy i wydaje się nadmiernie przeceniona oraz dwóch relatywnie silnych charakteryzujących się początkiem silnego trendu wzrostowego. Budimex Spółka po ogłoszeniu odpisu wynoszącego prawie 200 mln zł została brutalnie zdołowana, co przypomina mi do złudzenia scenariusz jaki rozgrywany był na Rovese. Najpierw bardzo głęboka przecena a potem 30% procentowe odreagowanie. Czy tym razem będzie podobnie? Nie wiem ale szacuje że ryzyko dalszych spadków jest już niskie a potencjalna nagroda dosyć kusząca. Jeśli powtórzyłby się ubiegłotygodniowy casus RSE to można liczyć na ok. 15-18% zysku w bardzo krótkim czasie. Dodatkowym argumentem jaki mnie skłania ku tej tezie jest wypełnienie się 5-falowego impulsu spadkowego i teraz powinniśmy mieć dwie falki korygujące w górę, co widać na wykresie. Dodatkowo BDX zdołał obronić poprzednie dołki z ubiegłego roku na 53,60 zł.

Lotos Spółka zarabia ostatnio na dosyć dużej marży na swoich stacjach oraz powinna bardzo zyskać na ostatnich wzrostach ceny ropy naftowej (w piątek cena Brent wzrosła o 6%) poprzez przeszacowanie zapasów w górę. Generalnie to powinien być bardzo dobry kwartał dla spółki a z pewnością lepszy niż ostatnie dwa ubiegłego roku. Stawiam na dalsze wzrosty kursu do okolic 35 zł więc potencjalnie do wyjęcia jest zdrowe 25%.

PZU Ulubieniec zagranicznego kapitału dostał ostatnio rekomendację od Bank of America "kupuj" z ceną docelową na 370 zł. Ja nie liczę na aż tak wysoką cenę ale uważam że śmiało dojdzie do okolic 360 zł co da ok. 7-8% zysku przy bardzo małym ryzyku. Czasem lepiej zarobić mniej ale nie ryzykować, tym bardziej że bardzo ryzykuje ze spółką Budimex i traktuje PZU jako swego rodzaju stabilizator.

OCZYWIŚCIE PRZEDSTAWIONE PROPOZYCJE SĄ WYRAZEM MOICH OSOBISTYCH PRZEMYŚLEŃ I NIE STANOWIĄ JAKICHKOLWIEK REKOMENDACJI. STOP LOSS OCZYWIŚCIE OBOWIĄZUJE NA KAŻDEJ ZE SPÓŁEK - NALEŻY ZAWSZE OGRANICZAĆ RYZYKO UTRATY KAPITAŁU. GRA NA GIEŁDZIE NIESIE ZE SOBĄ RYZYKO UTRATY KAPITAŁU! Abonament na codzienne komentarz po sesji i portfel złożony ze spółek z ostatniego raportu.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Przed sesją 29.06.2012

czas czytania: 1 min.

Chiny powoli odbijają?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.