Spółki prowzrostowe na tydzień 06-10.05.2013

Azoty nieco zawodzą, co nie powinno dziwić po ostatniej sprzedaży 12% udziałów przez Skarb Państwa, poprzez zbudowanie przyspieszonej księgi popytu (5,75% wziął z tego między innymi EBOR). Nie wiadomo czy wobec rosnących potrzeb budżetu państwa, główny akcjonariusz nie podejmie dalszych ruchów w kierunku zmniejszania zaangażowania, choć osobiście uważam że są większe spółki do dokonania takich ruchów jak choćby PZU, PGE czy KGHM (jeśli faktycznie dziura budżetowa  zacznie się drastycznie powiększać - nie będzie przebacz!). Zamieniam zatem niepewne bądź co bądź (na tę chwilę) Azoty na super pewny Ekoexport - symbol polskiej przedsiębiorczości prywatnej - tam nie ma Skarbu Państwa, który mógłby cokolwiek namieszać. Spółka znajdowała  się ostatnio przez kilka tygodni w portfelu ale zabrakło cierpliwości aby doczekać się wybicia z trójkąta. Teraz to już tylko "sky is the limit!"

W portfelu pozostają zatem: CD Projekt, Integer.pl, Ekoexport. Przy okazji obejrzyj moją najnowszą analizę video w której wymieniam moje argumenty za nadejściem fundamentalnej hossy: Aktualnosci.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe na tydzień 29.04-03.05.2013

czas czytania: 1 min.

Drang nach nord

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.