SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 09-13.06.2012

Przed nami kolejny pasjonujący tydzień i czas wytypować kolejne spółki, które nieźle rokują na najbliższą przyszłość i są w miarę bezpieczne jeśli chodzi o ich sytuację fundamentalną.  Oto moje propozycje na najbliższe sesje: Synthos - w poniedziałek zaczynają się zapisy w wezwaniu na Puławy po 102,5 zł. Uważam że w przypadku fiaska tego wezwania (cena zupełnie nikogo nie kusi na tym etapie a związki zawodowe są przeciwne) kurs SNS powinien uwolnić się od tego obciążenia (kredyt na 3 mld zł) i poszybować na północ. Jeśli tak się nie stanie, to jest to wciąż bardzo dobra spółka i wiele się na niej nie straci -zbyt duży kapitał jest tam usadowiony na długie lata, a może nawet dziesięciolecia. Jak widać na wykresie obecnie SNS zmaga się z silnym oporem na 6,30 zł ale  jeśli się z nim upora w przyszłym tygodniu to "sky is the limit".

Assecopol Analogiczna spekulacja jak w przypadku Synthosa polegająca na grze pod nieudane wezwanie na Sygnity. Ostatnim dniem zapisów będzie również poniedziałek! Uważam że te wezwanie się na 90% nie powiedzie, gdyż od początku było bardzo kontrowersyjne. Ogólnie rzecz biorąc, to zupełnie nie rozumiem sensu wezwań z ceną równą lub niewiele wyższą od aktualnej na giełdzie. Gdyby Synthos czy Asseco wychyliło się z premią 20% ponad wycenę rynkową to można by było liczyć na sukces ale w przypadku ceny na poziomie 21 zł udziałowcy nic nie uzyskują w zamian, a tracą całkowicie kontrolę nad spółką. W piątek można było wywnioskować po zachowaniu kursu Sygnity że wezwanie się nie uda, bo przecież gdyby miało zakończyć się sukcesem to kurs nie spadł by o ponad 2% i nie osiągnał poziomu ponad 7% poniżej ceny wezwania. Uważam że w przypadku uwolnienia się kursu Asseopolu od wezwania na Sygnity kurs spółki powinien pójść mocno w górę. Jeśli pokona poziom 50 zł i go trwale utrzyma nie ma limitów wzrostu dla naszego informatycznego giganta.

Ekoexport Chyba wystarczy już tych nieudanych wezwań w przyszłym tygodniu i pora wytypować spółkę której fundamenty przemówią same za siebie. Gwiazda dotychczasowych wzrostów - Ekoexport właśnie grzeje silniki przed kolejnym odpałem. Pokonanie poprzednich szczytów może okazać się nie lada sztuką ale do nich przecież jest jeszcze aż 20% i tyleż do ugrania.

UWAGA: GRA NA GIEŁDZIE WIĄŻE SIĘ Z DUŻYM RYZYKIEM UTRATY KAPITAŁU. KAŻDY PODEJMUJĄC SAMODZIELNE DECYZJE MUSI SIĘ LICZYĆ Z PONIESIENIEM STRATY NA TRANSAKCJI, DLATEGO WSKAZANE JEST KORZYSTANIE ZE ZLECEŃ "STOP LOSS"

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

ROZCZAROWANIE MARIO DRAGHIM

czas czytania: 2 min.

INFLACJA W CHINACH NAJNIŻSZA OD 29 MIESIĘCY

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.