SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 13-17.08.2012

W nadchodzącym tygodniu postanowiłem wymienić zawodzące mnie kolejny tydzień z rzędu Zakłady Azotowe Puławy na reprezentanta WIG20 - PGE.

Ubiegły tydzień zakończył się sporym wzrostem indeksu WIG20 o ponad 4% i wiele spółek wygenerowało mocne sygnały kupna. Właściwie to na indeksie naszych największych spółek jest teraz problem bogactwa. Nie wiedziałem długo na którą spółkę się zdecydować bo każde wygląda znakomicie - PKO, Pekao, PGNiG i PKN Orlen. Ostatecznie wybór padł na energetycznego giganta PGE, o którym ostatnio mało się mówi i pozostaje wciąż jakby z boku głównych wydarzeń. PZU Stawiam na sprawdzonego konia - od kiedy po raz pierwszy wytypowałem tą spółkę 01.07 jej kurs wzrósł o 10%. W zeszłym tygodniu PZU zdołał pokonać poprzedni szczyt z maja w cenach zamknięcia (366,79) i teraz powinien kontynuować spokojny acz konsekwentny marsz w górę w kierunku 400 zł.

Skotan Spółka zachowuje się w ostatnich tygodniach jak przyczajony tygrys gotowy w każdym momencie do skoku. Uważam że spółka będzie kontynuowała wzrosty i to w sposób bardzo dynamiczny do jakiego nas przyzwyczaiła wcześniej. Miejmy nadzieję że stanie się tak już w najbliższym czasie.

UWAGA: GRA NA GIEŁDZIE WIĄŻE SIĘ Z BARDZO DUŻYM RYZYKIEM UTRATY KAPITAŁU - GRAJ NA WŁASNE RYZYKO Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ PONIESIENIA STRATY. NIE POWINNO SIĘ INWESTOWAĆ PIENIĘDZY, KTÓRYCH MOŻEMY POTRZEBOWAĆ W NAJBLIŻSZYCH 6 MIESIĄCACH. WSKAZANE JEST USTAWIANIE ZLECEŃ OBRONNYCH STOP LOSS - JEŚLI NIE WIESZ CO TO JEST ALBO JAK JE USTAWIĆ, SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM BIUREM MAKLERSKIM LUB ZASIĘGNIJ PORADY MAKLERA LUB SPECJALISTY OBSŁUGI KLIENTA W DOWOLNYM DOMU MAKLERSKIM.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Kult obligacji umiera

czas czytania: 2 min.

KGHM rozczarował wynikami

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.