Spółki prowzrostowe na tydzień 14-18.01.2013

na małe i średnie spółki, co widać było najlepiej podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia. Rajd na małych i średnich spółkach wisi w powietrzu. WIG20 uwzględniając dywidendy jest na poziomie ok. 3700 punktów, więc już dawno wyłamał się z trendu spadkowego. Czas na mniejsze i średnie spółki z SWIG80 i MWIG40. To party przecież nawet jeszcze na dobre się nie zaczęło - mieliśmy jedynie jego przedsmak dokładnie rok temu w styczniu, po czym mniejsze spółki z zazdrością spoglądały na tuzy z WIG20 takie jak PZU czy KGHM. Uważam jednak, ponownie na przekór powszechnemu przekonaniu analityków, iż to będzie rok małych spółek. W USA to Russell2000 jest już najwyżej w historii, po pobiciu szczytów z 2007 roku, podobnie stało się z indeksem małych spółek MDAX w Niemczech. To małe spółki zawsze dawały największe stopy zwrotu i ten proces już rozpoczął się na rynkach rozwiniętych i jest jedynie kwestią czasu aby przeniósł się do nas. Jak długo kapitał może ignorować początek wielkiej hossy pokoleniowej? Pozostaje zatem ze spółkami mniejszymi - Azotami Tarnów i Zetkamą. Dodaje rewelacyjnego dostawcy dla przemysłu meblarskiego (jesteśmy potęgą światową) Pfleiderer-Grajewo - ta spółka ostatnio mocno wybiła z długotrwałej i męczącej konsolidacji, przypominającej wielki trójkąt ABCDE. Miejmy nadzieję że będzie powtórka z przed roku kiedy spółeczka była jedną z największych grzanek na GPW. Poniżej wykres Grajewa - zasięg rajdu - szczyty z 2007 roku czyli 70 zł.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Inwestowanie nigdy nie było prostsze

czas czytania: 2 min.

Obama selloff

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.