Spółki prowzrostowe na tydzień 17-21.02.2014

Obecnie po 34 tygodniach nowej edycji 2013/2014 portfel przyniósł łączny zysk 39,11% (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG wzrósł o 19,33%, a WIG20 zyskał zaledwie 10,56%. Przewaga performancu portfela względem całego rynku wynosi 19,78 pp. Wypracowany przez portfel zysk jest o 102% wyższy od wzrostu indeksu WIG uzyskanego w tym samym czasie!

Poprzednia edycja 2012/2013 po 52 tygodniach zakończyła się zyskiem 24,67%.Łącznie po 86 tygodniach od początku prowadzenie portfela (22.06.2012), inwestycje dały 63,78% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny (benchmark) indeks WIG zyskał 32,87%.

Na jakie spółki stawiam w przyszłym tygodniu? Forte i Budimex wymieniam na Cormaya i Integera. W składzie pozostaje CD Projekt. Poniżej wykres Integera - piękny,  długoterminowy trend wzrostowy:

itg_w (7)

Odnośnie CD Prpjektu, to Kilka miesięcy temu pojawił się najnowszy trailer, najbardziej oczekiwanej gry 2014 roku – Wiedźmina 3. Polecam wywiad z prezesem CD Projekt – Adamem Kicińskim:

Cormay pokazał w miniony czwartek działąjący prototyp "Bluebox" i ogłosił industrializację (rozpoczęcie produkcji) tego rewolucyjnego wynalazku w 2015 roku. Kurs był w ostatnich miesiącach mocno przeceniony, głównie ze względu na opóźnienia w uruchomieniu produkcji ale wydaje mi się, że jest już to całkowicie zdyskontowane i spółka najgorsze ma za sobą. Poza tym spółka całkiem nieźle radzi sobie bez "Blueboxa" i według mnie zbyt wiele szumu medialnego jest wokół tego wynalazku, podczas gdy przejęcie włoskiego Diesse świetnie przekłada się na zwiększenie przychodów, również na zupełnie nowych rynkach.

Integer idzie jak burza, podbijając kolejne kraje - w tej chwili zdecydowanie najbardziej ekspansywna polska spółka, mająca szansę stać się globalną marką. Ostatnio ogłosiła że postawi swoje paczkomaty w Kolumbii oraz wygrała przetarg na rozstawienie paczkomatów w londyńskim metrze.

Metodologia portfela: zasada jest taka, że co tydzień inwestuje taką samą kwotę w 3 wyselekcjonowane spółki. Zysk lub  strata nie jest brana pod uwagę przy kolejnych inwestycjach – każdy kolejny tydzień należy traktować tak, jakby startowało się od zera z taką samą kwotą. Środki zarobione nie podlegają reinwestowaniu. Przykładowo: W I tygodniu inwestuje po 10 000 zł w każdą spółkę (portfel łącznie posiada kapitał początkowy 30 000 zł). Zysk w I tygodniu wynosi 1,77% czyli że portfel zarobił 531 zł. W kolejnym tygodniu nie inwestuje jednak tych zarobionych już pieniędzy ale ponownie zainwestowana kwota to początkowe 30 000 zł. W II tygodniu zarabiam 10% czyli 3000 zł czyli łączny skumulowany zysk po dwóch tygodniach to 3531 zł czyli 11,77%. Poprzez przyjęcie takiej a nie innej metodologii, łączny zysk portfela został w sposób znaczący zredukowany. Gdyby wziąć pod uwagę reinwestowanie zysków z każdego tygodnia od początku prowadzenia portfela to łączny, skumulowany zysk wyniósłby 88,78%. Metodologia ta pozwala jednak wypłaszczyć wpływ ewentualnych strat jakie z pewnością pojawią się wcześniej czy później, podczas czasów gorszej koniunktury. Wyniki portfela nie uwzględniają kosztów prowizji maklerskich i należałoby uwzględnić minimum 0,19% od każdej przeprowadzonej transakcji. Moja strategia zakłada zawieranie jak najmniejszej ilości transakcji zatem nie jest to czynnik znacząco wpływający na wynik. W obecnej edycji przez 34 tygodni dokonałem zaledwie 23 zleceń (kupno: CD Projekt, KGHM, Neuca, Azoty, Monnari, Lentex, Farmacol, Forte,Budimex, IMC, Budimex, Integer,  sprzedaż: KGHM, Neuca, Azoty, Lentex, Monnari, Farmacol, IMC, Budimex, Budimex, Forte). Pełnych transakcji (kupno i sprzedaż) było tylko 10 (KGHM, Azoty, Neuca, Lentex, Monnari, Farmacol, IMC, Budimex, Budimex, Forte) i 3 pojedyncze zlecenia kupna (CD Projekt, Integer, Cormay). UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj <link>:ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE:

650x292_2 (1)

Dostępny jest raport z rankingiem 18 najlepszych spółek po wynikach za III kwartał 2013 roku – każdy aktywny abonent otrzymuje go gratis, jako uzupełnienie i wsparcie do abonamentu! Treści przedstawione w powyższym biuletynie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całości zainwestowanego kapitału!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Indeks cenowy prawdę Ci powie

czas czytania: 5 min.

Wielki skok Polski

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.