Spółki prowzrostowe na tydzień 20-24.08.2012

Jakie wnioski można wyciągnąć i jakich zmian dokonać w portfelu? Postanowiłem zrezygnować tymczasowo zupełnie z usług małych spółek i tym samym żegnam Skotan. Skupiam się na tuzach z WIG20 i jeśli mamy w przyszłym tygodniu przełamać opory i wyjść z trójkąta górą to przecież nie zrobimy to maluchami ale największymi spółkami z największym udziałem w głównym indeksie. Stawiam ponownie na PGE - po odcięciu dywidendy powinna odrabiać do ceny z piątku. Podobnie było z KGHM, choć co warte podkreślenia - nie stało się to od razu. Ta startegia wymaga zatem wiele cierpliwości. Zostaje z PZU - wciąż uważam że dojdzie do 400 zł - jak nie w przyszłym tygodniu to w kolejnych. Czym ciągnąć WIG20 w górę jak nie największą spółką z największym w nim udziałem 15,44%? Stawiam na PKO jako spółkę która będzie liderem w najbliższych dniach o ile mamy wybijać górą.

Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I kwartał (kolejny po wynikach za II kw. dostaniesz gratis), korzystając z bezpiecznego e-transferu lub płatności  kartą kredytową poprzez serwis Dotpay.pl tutaj:

UWAGA: GRA NA GIEŁDZIE WIĄŻE SIĘ Z BARDZO DUŻYM RYZYKIEM UTRATY KAPITAŁU - GRAJ NA WŁASNE RYZYKO Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ PONIESIENIA STRATY. NIE POWINNO SIĘ INWESTOWAĆ PIENIĘDZY, KTÓRYCH MOŻEMY POTRZEBOWAĆ W NAJBLIŻSZYCH 6 MIESIĄCACH. WSKAZANE JEST USTAWIANIE ZLECEŃ OBRONNYCH STOP LOSS - JEŚLI NIE WIESZ CO TO JEST ALBO JAK JE USTAWIĆ, SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM BIUREM MAKLERSKIM LUB ZASIĘGNIJ PORADY MAKLERA LUB SPECJALISTY OBSŁUGI KLIENTA W DOWOLNYM DOMU MAKLERSKIM.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 7 min.

RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH 19.08.2012

czas czytania: 2 min.

FATALNE WYNIKI LOTOSU!

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.