SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TYDZIEŃ 30.07-03.08.2012

Sygnity straciło 3%, BBZEN TFI skończył tydzień na zero, Puławy zyskały 3,6%. Średni zysk wyniósł śmieszne 0,2%. Czas zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze. Na co stawiam w przyszłym tygodniu? Puławy - nie widzę powodu aby zmieniać tą spółkę na jakąkolwiek inną. Znany inwestor - Zbigniew Jakubas, zapowiedział że zwiększy swój udział z 5% na 20%, więc warto płynąć  razem z rekinem, a też co nieco wpadnie.

Skotan - wracam do ulubionej spółki ze stajni innego rekina polskiego parkietu - Romana Krzysztofa Karkosika. Mam nadzieję że ma nosa i wyczuł idealnie koniec tej korekty na giełdzie. W piątek  SKT rósł o ponad 8%.

PZU - również powrót do spółki, którą wcześniej już typowałem. Jedyna obok chyba tylko Amici, Żywca i Wawela, posiadająca swoją wyrobioną markę. Myślę że jeśli Warren Buffett miałby cokolwiek u nas kupić na długi termin to wybór padłby właśnie na PZU. Napisałem w Equity Magazine że w przyszłości jako liderów widzę Amicę, Synthosa i Wawel ale one jeszcze mają za małą płynność.

UWAGA: GRA NA GIEŁDZIE WIĄŻE SIĘ Z BARDZO DUŻYM RYZYKIEM UTRATY KAPITAŁU - GRAJ NA WŁASNE RYZYKO Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ PONIESIENIA STRATY. NIE POWINNO SIĘ INWESTOWAĆ PIENIĘDZY, KTÓRYCH MOŻEMY POTRZEBOWAĆ W NAJBLIŻSZYCH 6 MIESIĄCACH. WSKAZANE JEST USTAWIANIE ZLECEŃ OBRONNYCH STOP LOSS - JEŚLI NIE WIESZ CO TO JEST ALBO JAK JE USTAWIĆ, SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM BIUREM MAKLERSKIM LUB ZASIĘGNIJ PORADY MAKLERA LUB SPECJALISTY OBSŁUGI KLIENTA W DOWOLNYM DOMU MAKLERSKIM.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Super Mario na ratunek

czas czytania: 3 min.

Mario Draghi to Gandalf Biały?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.