Spółki prowzrostowe na tydzień 4-8.02.2013

Jako że świetny artykuł na temat CD Red Projekt napisał gościnnie wczoraj na moim blogu Robert Galewski, oraz, a raczej przede wszystkim technicznie papier wygląda atrakcyjnie, wypada postawić na tę spółkę na kolejny tydzień zastępując niepewne Azoty Tarnów. Generalnie należy według mnie wystrzegać się w tym roku wszystkich spółek z udziałem skarbu państwa. 8 zeta jest jak najbardziej w zasięgu CDR, zatem liczę na jakieś szybkie 15% do wyjęcia w niecały miesiąc.

Oczywiście wyjątek stanowi regułę zatem stawiamy na GPW - po rekordowych obrotach w styczniu które były większe o 70% niż przed rokiem (sic!). Przed nami jeszcze wiele gigantycznych pakietów akcji jakie zostaną rzucone na rynek - między innymi PZU, Ciech, PGE, BZ WBK, debiut PHN, być może również KGHM jeśli dziura w budżecie okaże się większa niż zakładano (a raczej wszystko na to wskazuje). To spowoduje że na brak obrotów nasza giełda nie będzie narzekała w tym roku.

Tutaj sytuacja jest bardziej niepewna gdyż niby dotarliśmy do górnej bandy kanału ale taką siłą rozpędu możemy "doczołgać" się nawet do 44 zeta na klasycznej "ścianie strachu". Oczywiście w portfelu zostaje rewelacyjny eksporter Zetkama.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 5 min.

CD Red Projekt

czas czytania: 1 min.

Zagrożenia dla rynku akcji w 2013 roku

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.