Spółki prowzrostowe na tydzień rozpoczynający się 06.08.2012

Skotan spadł 3,66%, Puławy straciły 1,39%, natomiast nie zawiódła spółka PZU - wzrost o 2,73%. Można wiele pisać o giełdzie ale najważniejsze jest przecież to aby na niej zarabiać, dlatego od kilku tygodni typuje trzy spółki prowzrostowe, które są według mnie niedowartościowane, zarówno fundamentalnie jak i technicznie. Po piątkowej sesji wzrostowej i znaczącemu umocnieniu się naszej waluty można śmiało zakładać że nadchodzą bardzo dobre czasy dla posiadaczy polskich akcji. Zielone światło zapaliło się dla całego, szerokiego rynku, ale ja postanowiłem niczego nie zmieniać w typach weekendowych i ponownie stawiam na poprzednią trójkę - Skotan, Puławy i PZU. Skotan - obronił średnie SMA 15 i 45. To powinno pozwolić na przetestowanie poprzednich szczytów i uformowanie podwójnego szczytu lub pokonania go i dalszego marszu na północ ale tego oczywiście nie wiemy.  Puławy - rekin wciąż skupuje akcje i warto płynąć razem z nim. Jak wiadomo ma wciąż jedynie nieco ponad 5% a chce mieć 20% więc przed nami jeszcze sporo miejsca na wzrost. Według mnie czeka nas test poprzednich szczytów, czyli że 10% jest do wyjęcia.

PZU - solidna firma, ona albo KGHM to najlepsze duże polskie przedsiębiorstwo i co najważniejsze są na niej duże obroty. Cel to 385 zł a w dalszej kolejności 400 zł czyli rejony rekomendacji JP Morgana. Podobnie jak w przypadku Puław, jest do wyjęcia 10%.  UWAGA: GRA NA GIEŁDZIE WIĄŻE SIĘ Z BARDZO DUŻYM RYZYKIEM UTRATY KAPITAŁU - GRAJ NA WŁASNE RYZYKO Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ PONIESIENIA STRATY. NIE POWINNO SIĘ INWESTOWAĆ PIENIĘDZY, KTÓRYCH MOŻEMY POTRZEBOWAĆ W NAJBLIŻSZYCH 6 MIESIĄCACH. WSKAZANE JEST USTAWIANIE ZLECEŃ OBRONNYCH STOP LOSS - JEŚLI NIE WIESZ CO TO JEST ALBO JAK JE USTAWIĆ, SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM BIUREM MAKLERSKIM LUB ZASIĘGNIJ PORADY MAKLERA LUB SPECJALISTY OBSŁUGI KLIENTA W DOWOLNYM DOMU MAKLERSKIM.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 4 min.

Mario kto?

czas czytania: 2 min.

Wchodzimy w sezon wyników spółek

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.