Wchodzimy w sezon wyników spółek

Trzeba stwierdzić że jak na razie jest 3-0 dla byków. Każda ze spółek pobiła oczekiwania analityków a sytuacja po dwóch pierwszych kwartałach wcale nie wygląda o wiele gorzej niż rok temu (kiedy WIG20 był na poziomie 2900 czyli o 30% wyżej). Bank Millenium miał 111 mln zysku w II kwartale, wobec 115 mln rok wcześniej. Analitycy oczekiwali zaledwie 88,5 mln. BRE miał 319 mln zysku wobec 313 mln w tym samym okresie 2011 roku. Analitycy ponownie sromotnie się pomylili licząc na zaledwie 294 mln. Wreszcie prawdziwy gigant i bank wagi ciężkiej - Pekao pochwalił się zyskiem o 6% wyższym od oczekiwań i zarobił na czysto 704 mln wobec 714 mln przed rokiem. Natomiast narastająco po dwóch kwartałach ma już 1414 mln zysku netto wobec 1362 mln zł rok temu! Kolejne dni powinny jeszcze bardziej rozjaśnić nam sytuację bowiem czekają nas następujące wyniki spółek: DZISIAJ: PKO JUTRO (WTOREK): KREDYT BANK ŚRODA:BGŻ, INGBSK, CZWARTEK: ENEA, HANDLOWY, TVN, PEP, KĘTY PIĄTEK: GETIN NOBLE, AGORA Ale prawdziwy "Super Bowl" wyników będziemy mieli w przyszłym tygodniu, kiedy to wyniki poda KGHM - jedna z największych spółek wydobywczych na świecie pochwali się wynikami po konsolidacji z kanadyjską Quadrą już 14.08 (Miedź wyceniana w PLN przez cały II kwartał była jedynie 11% od swoich rekordów historycznych i wyżej niż w 2007 roku). Niestety drugi nasz gigant - PZU pokaże wyniki jako jeden z ostatnich - dopiero 30.08. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo optymistycznie wchodzimy jak do tej pory w sezon wyników i Londyn postanowił już się temu biernie nie przyglądać:

Jak widać kurs Funta tąpnął w ostatnich tygodniach i mamy na nim nowy trend - spadkowy. A co słychać na WIG?

WIG od siedmiu już tygodni znajduje się powyżej zarówno średniej SMA 50, jak i SMA 200 tygodniowej! Dla przypomnienia wspomnę że taka sztuka nie udawała mu się przez cały ostatni rok. Godnym podkreślenia jest fakt że nie jest to wykres dzienny ale tygodniowy. W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia ze skuteczną obroną średniej SMA200 (seledynowa linia) i rynek po osiągnięciu stanu idealnej równowagi, wybrał jednak kierunek północny. Zasięg rajdu to 45 000 i to jest cel byków na najbliższe miesiące. PS: Z ostatniej chwili: zysk PKOBP wyższy od oczekiwań. Po dwóch kwartałach narastająco wyższy o 6% niż w 2011 roku!http://www.pb.pl/2647766,79060,948-mln-zl-zysku-pko-bp-w-ii-kwartaleKUP ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE PO SESJI I AKTUALIZACJE PORTFELA INWESTYCYJNEGO I OTRZYMAJ OSTATNI RAPORT GRATIS ORAZ E-BOOKA "INWESTUJ LONGTERM" RÓWNIEŻ GRATIS!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.