Zapowiada się dobry sezon wyników spółek giełdowych

Uważam że ze względu na bardzo niskie oczekiwania i niezwykle pesymistyczne prognozy analityków, obecny sezon wyników będzie bardzo udany dla polskich spółek. Na giełdzie nie liczy się bowiem de facto sam wynik i czy był on lepszy czy gorszy niż ten przed rokiem, ale liczy się element zaskoczenia - pozytywnego lub negatywnego. Przyjrzyjmy się wykresowi Millenium, który wprawdzie podał wyniki gorsze od tych z przed roku ale sporo lepsze od oczekiwań:

PKO - wyniki lepsze zarówno od tych przed rokiem, jak i od consensusu analityków:

BRE - podobnie jak PKO:

Na koniec jeszcze Pekao:

Te cztery banki, które pochwaliły się już wynikami wzrosły przez ostatnie 10 sesji średnio o 10,96%! Pekao +13,8%, BRE +9,64%, PKO +6,6% i Millenium +13,8%. Inwestorów giełdowych takie dobre zachowanie tych spółek powinno szczególnie  cieszyć gdyż stare powiedzenie głosi że "nie ma hossy bez banków". Warto zatem śledzić kolejne publikacje wyników finansowych polskich spółek. Po poprzednim sezonie wyników przygotowałem raport z analizami "16 najlepszych polskich spółek po wynikach za I kwartał 2012 roku". Każdy kto zakupi ten raport w cenie 35 zł, otrzyma również jego kontynuację, nad którym już rozpocząłem pracę, analizując pierwsze raporty finansowe. Zachęcam do zakupu raportu po wynikach za I kwartał, aby mieć pogląd na to w jaki sposób selekcjonuje te najlepsze perełki z całego morza GPW i na jakie spółki postawiłem poprzednio. Mogę już teraz stwierdzić że z większości moich dotychczasowych wyborów jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek nie obędzie się bez drobnych zmian w składzie o ile jakieś spółki mnie bardzo zawiodą. Już po poprzednich wynikach dwie z nich dostały ode mnie "żółtą kartkę" i jeśli się nie poprawią to w kolejnym raporcie się nie znajdą. Oprócz samego opracowania, do końca sierpnia 2012 roku będę wysyłał codzienne aktualizacje portfela inwestycyjnego, złożonego z wybranych spółek z raportu gratis! Podaje w nich które spółki aktualnie obserwuje, poziomy wsparć, oporów, stop loss oraz wskaźnik ryzyka inwestycyjnego (procentowo) każdego dnia. Raport można zakupić płacąc bezpiecznym e-transferem lub kartą kredytową poprzez serwis Dotpay.pl tutaj: shop/Raport-18-Najlepszych-Spolek-Po-Wynikach-Za-Ih-2014-R.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Wchodzimy w sezon wyników spółek

czas czytania: 3 min.

Nie ma hossy bez banków

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.