Spółki prowzrostowe na tydzień

W ubiegłym tygodniu portfel odrobił część strat z ubiegłego i po 39 tygodniach łączny zysk wyniósł 19,27% co jest wynikiem relatywnie dobrym, biorąc pod uwagę że WIG wzrósł w tym czasie o 12,34% a WIG20 zaledwie o 5,7%. Wciąż udaje mi się zatem wygrywać z rynkiem i to inwestując w bardzo ryzykowny sposób czyli bez jakiejkolwiek ochrony kapitału w postaci zleceń stop loss. Założeniem tego systemu jest bezwzględne trzymanie wybranych akcji przez minimum tydzień czasu - innymi słowy nie mogę dokonać transakcji sprzedaży przed końcem tygodnia czyli po cenie zamknięcia w piątek. W ubiegłym tygodniu Ekoexport zyskał 0,52%, CD Projekt stracił 1,58%, natomiast Zetkama dodała 2,92%. Średni zysk wyniósł zatem 0,62% i nie widzę powodów aby te świetne spółki nie kontynuowały odrabiania strat w nadchodzącym, skróconym tygodniu. Stawiam ponownie na tę trójkę eksporterów.

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Analiza giełdy akcji przed świętami 29.03.2013

czas czytania: 3 min.

Jedno zdanie i zapadł strach

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.