Szał na ukraińskich spółkach. Czy Astarta odwróci trend spadkowy?

Dzisiejsza sesja zdecydowanie należała do spółek ukraińskich. Zwłaszcza te mniejsze rosły jak szalone. Milkiland urósł aż o 27,19%, Agroton o 23,75%, a KS Agro o 22,92%. Wysoki choć jednocyfrowy wzrost zanotowały również akcje Coal Energy (9,38%) oraz Kernelu 8,71%. Na tym tle Astarta ze wzrostem 4% wygląda dosyć niepozornie. Z drugiej strony jej wykres jest o tyle ciekawy, że tutaj pociąg nie zdążył jeszcze odjechać.

Od około roku trwa tu trend spadkowy. Dzisiaj podjęta została próba jego odwrócenia. Jak na razie zakończyła się ona porażką byków. Uformowała się tutaj oRGR. Po górnym cieniu świecy widzimy, że przez pewien czas kurs znajdował się powyżej strefy szyi oraz powyżej spadkowej linii trendu. Jednak koniec sesji należał do niedźwiedzi i ostatecznie wybicie się nie udało. Opory są więc wciąż aktualne. Wykres jednak jest warty obserwowania. Jeśli pozytywny sentyment wobec spółek ukraińskich się utrzyma, to być może trend się w końcu odwróci. Jeśli tak się stanie to kolejną strefę oporu możemy mieć w okolicach 31,5 zł, a następnie będzie szczyt w okolicach 33 zł. Dalsze opory to okolice 35 i 38 zł. Najbliższą strefę wsparcia mamy teraz w okolicach 27-28 zł, czyli w rejonie ramion. Natomiast kluczowym wsparciem jest głowa, która stanowi minimum obecnego trendu spadkowego.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Mercor

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: Synthaverse

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.