Akcje ATrakcje: Mercor

Kurs Mercoru wybił niedawno z długoterminowej konsolidacji i odwrócił trend na wzrostowy. Następnie cofnął się do strefy wsparcia, której test, jak na razie, wypada pozytywnie. Natomiast w ujęciu średnioterminowym możemy zauważyć konsolidację, która trwa od lutego. Wysokie wolumeny w strefie wsparcia w okolicach 20-21 zł wskazują, że w rejonie tym mogła odbywać się akumulacja. Jeśli udałoby się wybić górą ponad strefę oporu w okolicach 25-25,5 zł, to byłby to potencjalny sygnał kupna.

Spółka: Mercor

Cena kupna:        25,7 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss:            22,9 zł,   strata: -11%

Take profit I:      31,5 zł, zysk:   +22 %

Take profit II:      40 zł, zysk:   +55%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/5

Za umowną cenę kupna możemy więc przyjąć 25,7 zł. Jest to nieco powyżej kluczowej strefy oporu, którą można uznać za górne ograniczenie trwającej od lutego konsolidacji. W takiej sytuacji ewentualny stop loss możemy ustalić w okolicach 22,9 zł, czyli nieco poniżej ostatniego dołka. Daje to około -11% dopuszczalnej straty. Natomiast pierwszy poziom take profit można ustalić na szczycie w okolicach 31,5 zł. Daje to około 22% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej straty.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Jeśli udałoby się przebić pierwszy poziom take profit, to można pomyśleć o tej pozycji jako długoterminowej. Drugi poziom take profit można wyznaczyć np. w okolicach 40 zł. Na tej strefie oporu wychodzi zasięg wybicia z zaznaczonej na niebiesko konsolidacji oraz ważne zniesienie 0,618. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 55% zysku.

Interwał miesięczny, wykres szesnastoletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.