Vigo szykuje odreagowanie?

Byłe Vigo System a obecne Vigo Photonics jest w trendzie spadkowym od stycznia. W tym czasie  kurs spadł z ponad 800 na 400 zł. Do września spadki były stosunkowo powolne ale 19 września nastąpiło przyśpieszenie. Paniczne wyprzedaże, takie jak podczas tej sesji, mogą kończyć trendy spadkowe a przynajmniej prowokować odreagowanie. Jak na razie mamy uspokojenie kursu w postaci konsolidacji, która przypomina oRGR. Oscylator DP MACD pokazuje dywergencję hossy, która może sugerować iż odbywa się akumulacja. Jeśli udałoby się przebić linię szyi w okolicy 460 zł, to pojawi się szansa na odreagowanie ostatnich gwałtownych spadków. Takie odreagowanie nie musi jeszcze oznaczać zmiany trendu długoterminowego. Do tego przydałoby się przebicie linii trendu, która do tej pory całkiem skutecznie się sprawdzała. Także grając na ewentualne odreagowanie trzeba na nią uważać, gdyż może ona działać jako opór. Będzie ona schodzić coraz niżej więc trudno powiedzieć, w którym miejscu spotka się z kursem. Natomiast kluczowym oporem poziomym może być byłe wsparcie w okolicy 530 zł.

Dzisiejsza świeca pokazała cofnięcie od oporu, które może grozić dalszymi spadkami. Także póki opór nie zostanie przebity, to kupno będzie dosyć ryzykowne. Można więc kurs obserwować i ewentualnego kupna dokonać po przebiciu oporu, mając jednak świadomość, że jeśli nie uda się zmienić trendu, to po chwilowym odreagowaniu kurs może wrócić do spadków.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.