Akcje ATrakcje: PCC Rokita

Od kwietnia kurs był w trendzie spadkowym. Jednak po panicznej wyprzedaży z końcówki sierpnia nastąpiło uspokojenie i zaczęła się formować konsolidacja. 2 listopada przebita została linia trendu spadkowego. Podczas dzisiejszej sesji minimalnie przebity został opór, który można uznać za górne ograniczenie konsolidacji. Pojawiła się więc szansa na korektę wzrostową lub odwrócenie trendu.

Jeśli kupimy akcje w okolicy dzisiejszego zamknięcia czyli po 80 zł, to zlecenie stop loss można ustawić poniżej ostatniego dołka np. na 75,6 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie dawałaby nieco ponad 5% straty.

Pierwszy poziom take profit można ustalić na domknięciu luki w okolicy 85 zł. Jego realizacja może przynieść około 6% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna strata. Drugi poziom take profit może być bardziej długoterminowy i zakładać dojście kursu do ATH w okolicy 108 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałaby około 35% zysku. Oczywiście jeśli nie uda się dojść tak wysoko, to można sprzedać akcje wcześniej, kiedy zauważymy, że trend zaczyna się odwracać.

Spółka: PCC Rokita

Cena kupna:        80 zł

Stop loss:            75,6 zł,   strata: -5,30%

Take profit I:      85 zł, zysk:        +6%

Take profit II:     108 zł, zysk:   +35%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II: 1/7

Interwał dzienny, wykres dziewięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.