Z cyklu: Pomysł na zysk – CHERRY vol.2

Dziś będzie bardziej egzotycznie. Po ostatnim rozegraniu miedziowego potentata (KGHM), idziemy na zupełnie inny biegun. Obiektem naszej uwagi stanie się bowiem notowana na New Connect spółka Cherrypick Games.

Cherry to walor, którego kurs przez wiele miesięcy poddawał się swobodnemu opadaniu. W ciągu zaledwie 15 miesięcy notowania spadły z poziomu 50zł do poziomu 4zł za akcję, gdzie w czerwcu tego roku zanotowały swoje historyczne minima. Wakacje przyniosły jednak bardzo mocne odreagowanie i kurs w zaledwie kilka sesji powędrował na poziomy 30zł. Po równie soczystej korekcie notowania zaczęły się stabilizować powyżej 10zł, tym samym osiadając ponad długookresową średnią EMA200. Może to okazać się silnym sygnałem dla byków do zmiany niekorzystnego trendu panującego od dawna na walorze.

Zanim przejdziemy do omówienia zasad rozegrania spółki, należy podkreślić ogromną zmienność jaka panuje na walorze. Silne wzrosty jak i korekty jakie można zobaczyć nawet w ramach jednej sesji, pozwalają na zaangażowanie jedynie niewielkiego kapitału. W przeciwnym razie przesadna ekspozycja połączona z niespodziewanymi głębokimi spadkami, mogą znacząco uszczuplić nasz portfel inwestycyjny.

Już sam poziom stop loss, który znajdzie się pod strefą niedawnej konsolidacji tuż powyżej 12zł, będzie aż 32% niżej od ceny zakupu, którego dokonamy na kolejnych sesjach, jeżeli tylko notowania przebiją czwartkowe maksima cenowe przy 17,40zł.

Pierwszy poziom realizacji zysku dla naszej transakcji znajdzie się w obrębie maksimów cenowych, jakie zostały wytyczone przez szalejący popyt na początku sierpnia mijającego roku.

Aż sześciokrotność zysku do zakładanej straty maksymalnej będą mogli uzyskać inwestorzy, którzy zdecydują się zrealizować potencjalny zysk w rejonie oporów technicznych strefy 50-60zł. Punktem sprzedaży będzie poziom 51,20zł, dający nam 192% zysku.

Spółka:  CHERRY

Zakup : 17,5zł

Stoploss:  11,9zł                 Strata: -32%

Takeprofit  I: 34,5zł         Zysk: 96%

Takeprofit  II: 51,2zł        Zysk: 192%

Stosunek strata /zysk 1:3 lub 1:6

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 17,5zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.