Bioceltix: Akumulacja na minimach?

Na kursie Bioceltixu nie ma wyraźnego trendu. Niedawno minął rok od debiutu z listopada zeszłego roku. Cena powróciła do poziomu z przed roku. Okolica 29-30 zł jest ważnym wsparciem, które było już testowane w lipcu. Wtedy doszło do bardzo mocnego odbicia, które jednak nie przetrwało próby czasu. Warto zauważyć, że lipcowe odbicie było poprzedzone wysokimi wolumenami w strefie wsparcia. W zeszłym tygodniu mieliśmy ciekawą świecę z dolnym cieniem, która wybroniła wsparcie po fałszywym wybiciu w dół. Walce na wsparciu towarzyszył wysoki jak na tę spółkę wolumen. Oznacza to że po wielu tygodniach spadków, w końcu pojawił się popyt. Świecę z bieżącego tygodnia trudno komentować, ponieważ do jej pełnego uformowania zostały jeszcze dwie sesje. Na razie jest to jednak świeca pozytywna, ponieważ znajduje się powyżej świecy poprzedniej, czyli mamy odbicie od wsparcia.

Interwał tygodniowy, wykres roczny:

Na interwale dziennym widzimy, że po odbiciu z 8 lipca kurs przeszedł w kilkuświecową konsolidację. Dzisiaj próbował wybić z tej konsolidacji. Na razie się to nie udało i sesja zakończyła się świecą z górnym cieniem. Jeśli jednak jutro wybicie się uda, będzie to sygnał dający szansę na kontynuację odbicia. Podczas dzisiejszej świecy wolumen był również nieco podwyższony. Ciekawie wygląda oscylator DiNapoli MACD, który pokazuje dywergencję hossy. Być może mamy do czynienia z akumulacją podobną jak w lipcu.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.