Widmo niedźwiedzia na CD Projekcie.

Kurs CD Projektu spadał drugą sesję po wczorajszej premierze dodatku do Cyberpunka 2077 pt. „Widmo wolności”. Pozycje krótkie, które pojawiły się we wrześniu okazały się zwycięskie. W zasadzie sygnały dystrybucji były widoczne na wykresie już wcześniej, aczkolwiek wielu inwestorów zapewne chciało przetrzymać akcje do premiery. Pod koniec lipca utworzył się podwójny szczyt wraz ze szczytem z czerwca. Podbitka z lipca była na znacznie mniejszych wolumenach niż euforyczne wzrosty z czerwca. Następnie kurs przebywał jeszcze w konsolidacji ale wolumeny spadkowe zaczynały robić się znacznie wyższe niż wzrostowe, co w połączeniu z respektowaniem rysowanej od czerwca spadkowej linii trendu można było uznać za ostrzeżenie. Wczorajsze spadki po premierze nie zdołały jeszcze przebić kluczowego wsparcia w okolicach 141 zł. Dzisiaj jednak się to stało. Także reakcja kursu na premierę była negatywna i tak też obecnie wygląda wykres. Dzisiejsza świeca zatrzymała się na wsparciu w okolicach 135 zł. Po wybiciu dołem możliwy zawsze jest jakiś ruch korekcyjny w górę. Była strefa wsparcia w okolicach 141-145 zł jest teraz potencjalnym oporem i jeśli w razie ewentualnej podbitki ona zadziała, to przewaga niedźwiedzi zostanie potwierdzona. Jeśli strefa ta zostanie przebita, to taka negacja mogłaby być sygnałem pozytywnym ale trzeba będzie jeszcze uważać na spadkową linię trendu.  W przypadku przebicia aktualnego wsparcia i kontynuacji spadków, kolejnym potencjalnym miejscem zatrzymania kursu może być wzrostowa linia trendu rysowana od dołka z września zeszłego roku oraz pozioma strefa wsparcia w okolicach 123-128 zł. Podstawowe pytanie jakie trzeba sobie teraz zadać, to czy po premierze „Widma wolności”, jest tu aktualnie pod co grać?

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Spotkanie z zarządem Novavis Group S.A.

czas czytania: 1 min.

21 edycja badania SII — książka do wygrania

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.