Wielki powrót małych spółek

To właśnie małe i średnie spółki rozpoczęły ostatnio szarżę i w zdecydowany sposób zakończyły korektę, generując agresywne sygnały kupna. Zacznijmy od SWIG80:

Widać jak na dłoni banalny wręcz kanał wzrostowy. Maluchy właśnie odbiły się od dolnej bandy i wykazują mocne parcie na północ w wyznaczonym kierunku. Podobnie na MWIG40:

Sytuacja bardzo podobna - widać że włączyła się pompa i nic nie wskazuje na to żeby szybko się odłączyła. Uważam że ostatnia przecena surowców i tąpnięcie kursu KGHM było czymś najlepszym co mogło się przytrafić naszej giełdzie, jakże ubogiej w tej chwili w wolny kapitał. Pieniądze bowiem zaczęły migrować stopniowo z naszego miedziowego giganta w kierunku mniejszych, o wiele bardziej perspektywicznych spółek. Najlepszym chyba przykładem tego procesu jest Integer.pl z MWIG40- spółka wytypowana przeze mnie do rankingu najlepszych 18 spółek z całej GPW, która znajdywała się w kolejnych przygotowywanych przeze mnie raportach po wynikach polskich spółek:

Tylko w tym tygodniu ten "polski UPS" wzrósł o 25%! Nie piszę tego absolutnie aby się chwalić ale aby uświadomić że niedługo taki widok na dobrze wyselekcjonowanych małych i średnich polskich spółkach będzie niemalże "chlebem powszednim". Wzrosty dzienne poniżej 5% będą przyjmowane z grymasem niezadowolenia przez coraz to wybredniejszych inwestorów - tak skrajnie w tej chwili akcje są niedowartościowane, a jak wiadomo "giełda porusza się od skrajnego niedowartościowania do skrajnego przewartościowania" - w tej chwili wciąż jesteśmy na tym pierwszym etapie. KUP NAJNOWSZY RAPORT Z ANALIZAMI 18 NAJLEPSZYCH WEDŁUG MNIE SPÓŁEK Z CAŁEJ GPW PO WYNIKACH ZA I KW. 2013 - TYM RAZEM W FORMIE RANKINGU OD NAJLEPSZEJ DO NAJMNIEJ PERSPEKTYWICZNEJ (JEST TAM OD DAWNA WSPOMNIANY WYŻEJ INTEGER.PL!) W PROMOCYJNEJ CENIE (WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ):shop/Raport-18-Najlepszych-Spolek-Po-Wynikach-Za-Ih-2014-R.html UWAGA: OSOBY KTÓRE WYKUPIŁY LUB WYKUPIĄ  ROCZNY ABONAMENT OTRZYMAJĄ RAPORT GRATIS!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Hossa będzie kontynuowana

czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe 20-24.05.2013

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.