Woodpecker odbił od ważnego wsparcia.

Kurs Woodpeckera porusza się od lutego w trendzie bocznym. Jest tu wysoka amplituda wahań od 26 do 36 zł. Od połowy lipca bronione było wsparcie, które wyznaczał marcowy dołek. Podczas dzisiejszej sesji doszło do odbicia od tego wsparcia oraz wybicia z krótkoterminowej, zaznaczonej na niebiesko, konsolidacji. Jest to pozytywny sygnał dający szanse na odreagowanie spadków trwających od maja. Dzisiejsza świeca zatrzymała się na strefie oporu w okolicach 29 zł. Jeśli uda się ją przebić, to kolejna strefa oporu będzie w okolicach 30,5-31,5 zł, następna w okolicach 32,5-33,3 zł, a kluczowym oporem jest oczywiście ATH w okolicach 36 zł. Jeśli dojdzie do cofnięcia po dzisiejszym wybiciu, to najbliższym wsparciem jest teraz strefa w okolicach 28 zł. Natomiast kluczowa strefa wsparcia jest w okolicach 26,7 zł. Jeśli zostałaby ona przebita, to trwający od maja trend spadkowy może być kontynuowany. Mielibyśmy również wybicie dołem z długoterminowej konsolidacji przypominającej formację M. Takie wybicie mogłoby zmienić długoterminowy trend na spadkowy. Kolejna strefa wsparcia będzie wtedy w okolicach 25 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.