Wyniki JSW zgodne z oczekiwaniami

Ponadto, co warte podkreślenia narastająco po dwóch kwartałach zysk netto wzrósł do 778 mln zł wobec 502 mln zł rok temu. JSW jest istotną spółką, gdyż posiada 2,281% udziału w WIG20 i jest szansa że dzięki niej  indeks pojedzie z koksem:-)

żródło: www.jsw.pl Generalnie sezon wyników naszych spółek przebiega w bardzo dobrym tonie. Ważne spółki biją jak na razie oczekiwania analityków w stosunku 10-7, ale jeśli chodzi o samą wagę w indeksach to ta przewaga jest wręcz przygniatająca i wynosi 83-17. Jest zatem solidny fundament pod kontynuację wzrostów na giełdzie. Gracze długoterminowi, w tym fundusze inwestycyjne i emerytalne, powinny stopniowo acz konsekwentnie dobierać wybrane walory, nagradzając je za lepsze wyniki. Myślę że zarządzający wciąż wstrzymują się z podejmowaniem ostatecznych decyzji w co zainwestować i w jakiej proporcji, gdyż oczekują kolejnych wyników istotnych spółek. Będą mieli okazję do dalszej analizy już w przyszłym tygodniu, kiedy czeka nas prawdziwa uczta - wyniki pokażą między innymi: PGNIG, Assecopol, Lotos, Netia, Impexmetal, BPH, Tauron, Eurocash i Gant. Cztery spółki z WIG20 jakie podadzą wyniki mają łącznie 11,75% udziału w tym indeksie czyli to będzie tak jakby wyniki podawał ponownie KGHM - czynnik, który bez wątpienia będzie miał wpływ. Uważam że po okresie bardzo burzliwej zmienności na giełdzie wchodzimy powoli w czas stabilizacji, podczas której do znaczenia powrócą fundamenty spółek. Nawet jeśli spadki na szerokim rynku na pewien czas powrócą to te najlepsze, posiadające najsilniejsze fundamenty pod przyszłą hossę spółki już nie spadną a wręcz będą rosnąć. Można w tym miejscu przytoczyć słynny przykład KGHM z 2008 roku, który ustanowił swój dołek w październiku tego roku a szeroki rynek musiał jeszcze raz zjechać o 30% na początku 2009 roku (Obama rally). Teraz być może będziemy mieli Mit Romney "rally" - (któż to wie?) ale powtarzam raz jeszcze, że te najlepsze, najstabilniejsze spółki, płacące niezłe dywidendy już nie stracą. Rynek jest jak klub nocny w którym większość jest już pijana do upadłego, ale przecież nie każdy pił, nie każdy zalał się w trupa, pomimo tego że tak to może wyglądać na szerszym obrazku. Warto wynajdować tych nielicznych, którzy zachowali trzeźwość w tych ciężkich czasach i będą lśnić jak diamenty podczas kolejnej hossy, która nadchodzi wielkimi krokami. Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I kwartał (kolejny po wynikach za II kw. dostaniesz gratis), korzystając z bezpiecznego e-transferu lub płatności kartą kredytową poprzez serwis Dotpay.pl tutaj:

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

GTC szokuje większą stratą

czas czytania: 7 min.

RANKING BLOGERÓW NIEZALEŻNYCH 19.08.2012

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.