Wyniki polskich spółek w IV kw. 2012

Spółki bycze, czyli te które pokazały lepsze wyniki od spodziewanych (lub w przypadku braku prognoz lepsze niż przed rokiem) przegrywają z niedźwiedzimi w stosunku 23-32. Wynika z tego że 58% spółek pokazało gorsze wyniki ale ich przewaga w indeksie WIG jest druzgocąca i wynosi 23,97% : 4,92% (stosunek spółek w WIG). Podsumowanie: Dobre wyniki pokazały małe i średnie spółki takie jak Amica, Mennica czy Echo, czyli te które mają mały wpływ na szeroki indeks. Gorsze wyniki pokazują do tej pory spółki wagi ciężkiej jak KGHM, PKO czy TPSA i może to mieć negatywny wpływ na szeroki indeks w najbliższych miesiącach. To jest jak na razie, zdecydowanie najgorszy sezon wyników, odkąd zacząłem aktywnie je monitorować (IV kw. 2011). KONIECZNIE OBEJRZYJ NAJNOWSZY VIDEO BLOG W KTÓRYM OMAWIAM WYNIKI KGHM, WYBORY WE WŁOSZECH, POLSKI PKB W IV KW. 2012 I KLIF FISKALNY W USA:Aktualnosci.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Co dalej z giełdą? Co z KGHM?

czas czytania: 4 min.

Wielka zmiana dolarowego paradygmatu

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.