Z cyklu: Pomysł na zysk – ESOTIQ vol.2

„Pomysł na zysk” wraca po kilku latach na spółkę Esotiq. Przedstawiciel branży odzieżowej największe wzrosty kursu przeżywał w 2020 i 2021 roku. Wraz z nadejściem zimy 2021 roku, notowania wyrysowały na swoim wykresie formację podwójnego szczytu i zakończyły dynamiczny rajd popytu. W kolejny rok spółka weszła już trendem spadkowym, który trwał kolejne 11 miesięcy. Dopiero na przełomie roku notowania przebudziły się i kurs zaczął przełamywać istotne opory długoterminowego trendu. Z dołków poniżej 20zł zaliczył ostatni szczyt w styczniu bieżącego roku przy cenie 32zł. Kolejne sesje nie zdołały przebić się na wyższe poziomy, ale notowania przeszły w stabilny trend boczny, mogący być zapowiedzią kontynuacji wzrostowej tendencji.

Ze splotu średnich kroczących ( SMA15, 45 i EMA200) notowania mogą dostać solidnego „kopa” i ustanowić obecną cenę w okolicach 30zł jako solidne przyszłe wsparcie. Właśnie mocne wybicie kursu do ceny 32,10zł będzie naszym warunkiem koniecznym do aktywacji zlecenia kupna.

Po zakupie, założymy zlecenie ograniczające ewentualne straty na bliskim poziomie, tuż poniżej wsparć przy cenie 29,80zł. Taki zabieg doda bardziej agresywnego charakteru naszej rozgrywki. Już przy pierwszych mocniejszych oporach w strefie 36-38zł, będziemy mogli zrealizować zysk o dwukrotności straty jaką maksymalnie zakładamy na tej transakcji.

Dla miłośników dłuższych ruchów, nasz plan przewiduje take profit stopnia drugiego. Realizacja zysku w rejonach historycznych szczytów sprzed ponad roku, dałaby nam zwrot odpowiednika aż szesnastu strat maksymalnych zaryzykowanych przez nas na Esotiq-u.

Spółka:  ESOTIQ

Zakup : 32,1zł

Stoploss:  29,8zł             Strata: -7%

Takeprofit  I: 36,8zł       Zysk: 14%

Takeprofit  II: 69zł         Zysk: 115%

Stosunek strata /zysk 1:2 lub 1:16

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 32,1zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.