Z cyklu: Pomysł na zysk – KGHM vol.4

To już czwarta batalia z KGHM w historii „Pomysłu na zysk”. Tym razem spróbujemy wykorzystać lepszy okres na GPW i zagramy pod korektę kursu w ramach spadkowego trendu jaki gości na popularnym „miedziaku”.

Wspomniany już trend spadkowy wciąż dominuje na rynku KGHM, jednak już od września notowania systematycznie rysują techniczną formację odwróconej głowy z ramionami, która co do zasady może skutkować zmianą trendu. Realizacja formacji ORGR, może zaprowadzić notowania w kierunku oporu cenowego z sierpnia tego roku przy cenie 116zł. To właśnie w tych rejonach będzie usytuowane nasze zlecenie take profit poziomu drugiego. Pierwszy poziom realizacji zysku znajdziemy przy cenie dającej zysk w stosunku do maksymalnego ryzyka jakie jesteśmy w stanie ponieść na poziomie 1:1.

Tą minimalną ceną, przy której musimy zamknąć ewentualną stratną pozycję będzie cena 89,40zł, znajdującą się poniżej wsparć w postaci średnich kroczących SMA15 i 45.

Zanim jednak zdarzy się to wszystko co przedyskutowaliśmy w poprzednich akapitach, musi dojść do zawarcia transakcji kupna. Ta obwarowana jest warunkiem koniecznym, zakładającym przedostanie się kursu powyżej maksimów cenowych z ostatnich tygodni, znajdujących się tuż poniżej 98zł.

Spółka:  KGHM

Zakup : 98,1zł

Stoploss:  89,4zł                   Strata: -9%

Takeprofit  I: 107,22zł         Zysk: 9%

Takeprofit  II: 115,98zł        Zysk: 18%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:2

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 98,10zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.