Z cyklu: Pomysł na zysk – MOSTALZAB

Mostostal Zabrze po raz pierwszy gości w „Pomyśle na zysk.” Mimo bardzo długiej historii tego podmiotu na GPW, nas będzie interesował okres z ostatnich kilkunastu miesięcy.

Mostostal ma bowiem za sobą świetny rok 2021, w którym niemal jak w zegarku trwał trend wzrostowy. Zapoczątkowany w ostatnim tygodniu 2020 roku, zakończył się już w pierwszej połowie stycznia roku bieżącego. Od tego czasu rynek na walorze przeszedł w stan korekty, która bardzo szybko sięgnęła swoich minimów przy cenie 1,12zł w pierwszy dzień wojny na Ukrainie. Marzec  to całkowite odwrócenie sytuacji na spółce i wejście mocnego popytu, który wywindował kurs w okolice 2zł. Pomimo iż od tego czasu notowania znów skierowały się na południe, to przecena nie była już tak głęboka. Co więcej, od dwóch miesięcy kurs stabilizuje się i coraz chętniej podchodzi na wyższe poziomy cenowe, dając sygnały możliwej kontynuacji wzrostów. Obecnie znajdujemy się poniżej strefy 1,70-1,73, która stanowi lokalny opór dla notowań „mostka”. Ta bariera, a dokładniej mówiąc jej pokonanie, będzie dla nas sygnałem i warunkiem koniecznym do zakupu akcji.

Wejście po 1,75zł będzie się wiązało z zabezpieczeniem pozycji. Stop loss tuż poniżej średnich kroczących i poziomu 1,60zł wyznaczy nam krytyczne miejsce, gdzie w przypadku niepowodzenia  naszego prowzrostowego scenariusza rozstaniemy się z walorami Mostostalu Zabrze.

Jeżeli chodzi o realizację zysku, wybrałem klasycznie dwa poziomy związane z niedawnym silnymi oporami, które zatrzymywały szarżę popytu w ostatnich miesiącach. Pierwszym z nich, gdzie uzyskamy stosunek zysk- maksymalna strata 1:1,  będzie bariera z początku kwietnia poniżej 2zł. Drugą strefą realizacji już znacznie większego zysku, będą szczyty z września ubiegłego roku przy cenie 2,24zł za akcję spółki.

Spółka:  MOSTALZAB

Zakup : 1,75 zł

Stoploss:  1,59zł               Strata: -9%

Takeprofit  I: 1,92zł          Zysk: 9%

Takeprofit  II: 2,24zł        Zysk: 28%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:3

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 1,75zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 1 min.

Czy jest szansa na letnią hossę? czy przeprosiłem się z CD Projektem?

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Spyrosoft

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.