Akcje ATrakcje: Spyrosoft

Kurs Spyrosoftu jest w długoterminowym trendzie wzrostowym. Po korekcie spadkowej z roku 2021, poruszał się w konsolidacji przypominającej spodek. W ostatnich miesiącach kurs wykazuje się siłą relatywną na tle pogrążonego w bessie rynku.  Niedawno nastąpiło przebicie ważnego oporu. Daje to szansę na kontynuację wzrostów i być może powrót na ATH w okolicy 450.

Świecę czwartkową można uznać za wybiciową. Świecę z piątku, która otworzyła się na minusie można uznać za cofnięcie po wybiciu. Były opór zadziałał jako wsparcie, co można uznać za sygnał pozytywny. Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia czyli w okolicy 300 zł, to stop loss można wyznaczyć poniżej kolejnego dołka oraz krótkoterminowej linii trendu, czyli np. na 268 zł. Przebicie tej strefy mogłoby złamać trwający od majowego dołka trend wzrostowy. Sprzedaż po 268 zł przy cenie kupna 300 zł będzie oznaczała około 10,5% straty.

Spółka: Spyrosoft

Kupno: 300 zł

Stop loss:             268 zł,       -10,50%

Take profit I:       338 zł,       +13%

Take profit II:     449   zł,      +48%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1,3

Take profit II:  1/5

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Pierwszy poziom take profit można wyznaczyć jako krótkoterminowy. Zakłada on dojście do kolejnej strefy oporu, która pokrywa się z ważnym zniesieniem 0,618. Za cenę sprzedaży można zatem przyjąć okolice 338 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu oznaczałoby około 13% zysku.

Drugi poziom take profit może być bardziej optymistyczny oraz długoterminowy. Zakłada on dojście kursu do ATH z roku 2021. Za cenę sprzedaży możemy zatem przyjąć 449 zł. W takiej sytuacji rentowność inwestycji wynosiłaby 48%.

Interwał dzienny, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.