Z cyklu: Pomysł na zysk – PEP vol.2

W historii naszego cyklu Pep czyli Polenergia pojawiła się tylko raz. Patrząc jednak na wzrostowy charakter papieru trwający od 2018 roku należałoby się zastanowić …dlaczego? 😊

Oczywiście jak każdy trend wzrostowy długiego terminu, nie jest on pozbawiony mocniejszych korekt w okresach średnio czy krótkoterminowej słabszej koniunktury. Również obecnie na spółce panuje rynek niedźwiedzia, który został zapoczątkowany pod koniec wakacji bieżącego roku. Podwójny szczyt jaki po zwyżkach z rejonu 63zł  w okolice 115zł wyrysował się na wykresie dziennym, zakończył bardzo dynamiczną falę wzrostową.

Obserwując jednak notowania spółki w ostatnich tygodniach widzimy, że poziom wsparcia przy cenie 84zł, został po raz kolejny zauważony przez popyt. Dodatkowo obecność długoterminowej średniej EMA200, powyżej której od końca listopada utrzymuje się kurs, rodzi nadzieję na koniec średnioterminowej korekty i powrót do trendu wzrostowego. Abyśmy jednak weszli w posiadanie akcji, byki muszą dać jasny sygnał wybicia notowań właśnie z rejonu cen poniżej poziomu 90zł.

Warunkiem koniecznym do zawarcia transakcji stanie się więc  dojście kursu do poziomu 93zł. Po zakupie ustawimy zlecenie zabezpieczające nie tylko poniżej wspomnianej średniej dwustu sesyjnej, ale również tuż poniżej minimów z ostatnich miesięcy przy cenie 84zł.

Choć tendencja wzrostowa długiego terminu pozwala wierzyć w dalszą wędrówkę w gorę, a tym samym wybicie dotychczasowego ATH na poziomie 116,60zł, to w naszym planie będzie skromniej, ale bardziej asekuracyjnie.

Take profit z zyskiem 1:1 w stosunku do zakładanej maksymalnej straty uzyskamy, gdy notowania dotrą do poziomów cenowych związanych z oporem z kwietnia 2021roku. Z dwukrotnością zysku do straty „wyrobimy się” natomiast do wspomnianych już historycznych szczytów, i zrealizujemy profit przy cenie 111,60zł.

Spółka:  PEP

Zakup : 93zł

Stoploss:  84zł                    Strata: -10%

Takeprofit  I: 102,4zł        Zysk: 10%

Takeprofit  II: 111,6zł        Zysk: 20%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:2

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 93zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Wielton

czas czytania: 1 min.

Sesja pytań do zarządu Longterm Games

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.