Akcje ATrakcje: Wielton

Od października zeszłego roku kurs Wieltonu poruszał się w trendzie spadkowym. Od maja przeszedł jednak w fazę konsolidacji, a dołek lipcowy nie został ani pogłębiony ani powtórzony. Od końca października trwa krótkoterminowy trend wzrostowy. Zatrzymał się na strefie oporu, której zakres jest w okolicach 7,30-7,45 zł. Od początku grudnia trwa konsolidacja pomiędzy wsparciem w okolicy 6,75 zł a oporem w okolicy 7,30 zł. Jak na razie układ świec jest spadkowy i zarysował się podwójny szczyt na oporze, ale póki nie było wybicia dołem, poniżej dołka na 6,75 zł, to konsolidacja jest wciąż aktualna. Jeśli natomiast uda się wybicie górą z tej konsolidacji oraz przebicie strefy oporu, która od maja blokuje wzrosty, to pojawi się szansa na zmienę trendu długotermimnowego.

Także na razie spółka jest do obserwacji. Kupna można dokonać jeśli dojdzie do wybicia góra. Za umownę cenę kupna przyjmujemy 7,50 zł. Jeśli kupimy akcje po tej cenie, to zlecenie stop loss możeny ustawić poniżej kluczowego dołka np. na 6,72 zł. Jego realizacja przyniosłaby nieco ponad 10% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy ustalić na strefie oporu w okolicy 8,50 zł. Sprzedaż w tym miejscu oznaczałaby około 13% zysku, czyli nieco więcej niż dopuszczalna strata. Drugi poziom take profit może być bardziej odległy. Można go na przykład ustalić na sstrefie oporu w okolicy 10,50 zł. Jego realizacja dawałaby około 40% zysku.

Spółka: Wielton

Cena kupna:        7,50 zł (warunek - przebicie strefy oporu)

Stop loss:            6,72 zł,   strata: -10 %

Take profit I:      8,50zł, zysk:   +13%

Take profit II:     10,50 zł, zysk:   +40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,3

Take profit II: 1/4

Interwał dzienny, wykres roczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.