Z cyklu: Pomysł na zysk – STALPROFI vol.2

Pierwsze podejście do spółki Stalprofil, które miało miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego roku, nie doszło do realizacji. Zabrakło wymaganego popytu, który uruchomiłby nasze zlecenie zakupu ustawione powyżej lokalnych oporów cenowych.

Podobne podejście zastosujemy i tym razem. W tym przypadku jednak, warunkiem koniecznym do zawarcia transakcji zakupu będzie przebicie przez kurs cen maksymalnych z minionego tygodnia.

Po nabyciu akcji przy cenie 11,70zł ustawimy zlecenie zabezpieczające w miejscu, w którym rosnący potencjał wykresu zostanie przekreślony. W mojej ocenie będą to poziomy poniżej pełnej ceny 11zł, poniżej średnich SMA na wykresie dziennym, a także poniżej linii trendu spadkowego( kolor różowy) z którego na ostatnich sesjach wybił się Stalprofil.

Do realizacji zysku wybrałem poziomy wcześniejszych silnych oporów cenowych, które zarówno w przypadku take profitu 1:1 jak i 1:3 ( strata:zysk), skutecznie zatrzymywały trendy wzrostowe.

Pierwszy poziom zyskownego zamknięcia pozycji umieścimy w strefie oporów z wiosny  tego roku przy cenie 12,54zł. Drugi, dalszy poziom, zakłada dłuższe wzrosty kursu aż do strefy oporów z maja 2021roku przy cenie 14,14zł.

Spółka:  STALPROFI

Zakup : 11,70

Stoploss:  10,90zł           Strata: -7%

Takeprofit  I: 12,54zł       Zysk: 7%

Takeprofit  II: 14,14zł        Zysk: 21%

Stosunek strata /zysk 1:1 lub 1:3

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 11,7zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.