OT Logistics z układem kontynuacji.

Jedną z ciekawszych spółek podczas dzisiejszej sesji był OT Logistics, którego kurs urósł o 18%. Trend wzrostowy trwa tu już od roku 2021, kiedy to nastąpiło mocne odbicie po wieloletnich spadkach. Później, przez około rok czasu, od lipca zeszłego roku do lipca bieżącego roku, kurs poruszał się w trendzie bocznym. Niedawno doszło do bardzo mocnego wybicia z tej konsolidacji. Było ono poparte bardzo wysokimi wolumenami, co podkreśla jego znaczenie. Kurs po wybiciu dotarł do strefy oporu w okolicy 20 zł, po czym nastąpiło cofnięcie. Poprzedni tydzień zakończył się niedźwiedzim pin barem. Pierwsze dwa dni bieżącego tygodnia były spadkowe. Pojawił się więc sygnał odwrotu nie tylko na świecach dziennych ale i na świecach tygodniowych. Jednak środa była przełomowa. Pojawiła się szansa na zakończenie szybkiej korekty i zanegowanie świecy z poprzedniego tygodnia. Jeśli w ciągu najbliższych sesji wzrosty będą kontynuowane, to kurs może powrócić do strefy oporu w okolicy 20 zł. Tam rozegra się bardzo ważna walka. Przebicie tego oporu, da szansę na kontynuację trendu wzrostowego. Jeśli tak się stanie, to kolejną strefą oporu może być okolica 25 zł, a kluczowy opór to ATH w okolicy 36 zł. Na razie wydaje się on dosyć odległy ale na spółce tej panuje bardzo wysoka zmienność, a przy dużej zmienności nawet odległe opory mogą być szybko osiągane. Jeśli jednak opór w okolicy 20 zł nie zostanie przebity, wtedy może uformować się podwójny szczyt.

Interwał tygodniowy, wykres ośmioletni:

Na zbliżeniu widzimy wyraźnie układ świec tygodniowych. Świeca z poprzedniego tygodnia mogła wystraszyć niektórych inwestorów i bieżący tydzień zaczął się od spadków, co widać po dolnym cieniu. Przez dwa dni układ świec był spadkowy, jednak dzisiejsza sesja przyniosła przełom i układ świec tygodniowych pozostał wzrostowy.

Interwał tygodniowy, wykres roczny:

Na interwale dziennym widzimy, że dzisiejsza świeca bardzo mocno odbiła od wsparcia w okolicy 15 zł, które utworzyło się przy maksimum świecy z 21 lipca. Na uwagę zasługuje fakt, że wolumeny przy korekcie spadkowej były znacznie niższe niż wcześniej przy wzrostach. Wolumen przy dzisiejszym odbiciu również był wyższy niż wolumeny spadkowe. Trend wzrostowy wygląda więc prawidłowo.

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.