Akcje ATrakcje: PCC Exol

PCC Exol był jedną z gwiazd covidowej hossy z roku 2020. Od szczytu z lipca 2020 roku kurs przez dwa lata poruszał się w trendzie spadkowym. Jednak od grudnia zeszłego roku zaczął kształtować się długoterminowy układ akumulacyjny, a po przebiciu oporu w okolicy 3 zł pojawiła się szansa na odwrócenie trendu.

Podczas dzisiejszej sesji kurs wybił górą z kontynuacyjnego trójkąta zwyżkującego. Krótkoterminowy trend wzrostowy, rozpoczęty w maju potężną  luką hossy, trwa więc nadal. Dzisiejsze wybicie zostało potwierdzone wysokim wolumenem, co potwierdza jego wiarygodność.

Jeśli kupimy akcje po cenie dzisiejszego zamknięcia czyli 3,16 zł, to stop loss można ustalić poniżej lokalnej konsolidacji, w której kurs przebywał w ciągu ostatnich sesji np. na 2,98 zł. Przebicie tego wsparcia wiązałoby się również z przełamaniem linii trendu rysowanej od majowego dołka i mogłoby to postawić pod znakiem zapytania krótkoterminowy ruch wzrostowy. Sprzedaż akcji po cenie 2,98 zł oznaczałaby stratę w wysokości 5,80%.

Spółka: PCC Exol

Cena kupna:        3,16 zł

Stop loss:            2,98 zł,   strata: -5,8%

Take profit I:      3,70 zł, zysk:   + 15 %

Take profit II:     4,50 zł, zysk:   +42 %

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2,5

Take profit II: 1/7,2

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Pierwszy poziom take profit można ustalić na oporze w okolicy 3,70 zł. Sprzedaż w tym miejscu dałaby około 15% zysku. Jeśli zostanie on przebity, to drugi take profit może być bardziej odległy, na przykład na oporze w okolicy 4,50 zł. Sprzedaż akcji po tej cenie przyniosłaby około 40% zysku. Jeśli kurs będzie rósł jeszcze dalej, to oczywiście można trzymać akcje dopóki trend się nie załamie, a jeśli trend się załamie przed osiągnięciem złożonych poziomów TP, to oczywiście można sprzedać akcje wcześniej.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.